Cherish the dress - We say Yes! Nowy trend w fotografii ślubnej

Cherish the dress - "Make your dress a star, not the victim"

"Cherish the dress" to nowa forma fotografii ślubnej, której pionierem stał się brytyjski fotograf Chris Hanley. To odpowiedź brytyjczyków na, nie do końca lubiany przez Panny Młode, amerykański nurt fotografii "trash the dress" - sesji ślubnych, gdzie w trakcie zdjęć zniszczeniu ulega drogocenna suknia ślubna.

"Cherish the dress" - nie ma polskiego odpowiednika. "Cherish" to z angielskiego umiłowanie, ukochanie czy nawet adorowanie. Zatem, ta forma fotografii ma przede wszystkim pokazać na zdjęciach piękno sukni ślubnej, podkreślając jej wyjątkowość.

cherish the dress
Cherish the dress
Zdjęcia - Jasiek Bystrzonowski


"Cherish the dress" w zamierzeniu ma stać się fotografią Fashion, przeniesioną na prawdziwe Panny Młode, gdzie Panna Młoda staje sie modelką, a jej suknia ślubna gwiazdą, w ofensywie do "trash the dress" - suknia ślubna przestaje być ofiarą. To forma sesyjna, gdzie Panna Młoda ma błyszczeć światłem swojej pięknej sukni ślubnej.

"Cherish the dress" to forma fotografii wyreżyserowanej, modowej. Najlepiej w pięknych wnętrzach, hotelach, apartamentach ze znamieniem luksusu w tle, ale też spokojnie można ją przenieść w plenery i piękne miejsca w centrum miast. Kluczem "cherish" jest nadanie sesji takiego charakteru, by Panna Młoda zakładając swą suknię ślubną raz jeszcze poczuła splendor i luksus wynikający z jej  powtórnego nałożenia.

Czy lekko wyreżyserowana forma zdjęć ślubnych skradnie serca Panien Młodych? Jak myślicie? Same nie jesteśmy do końca pewne. Jedno jest pewne, że każdy fotograf ślubny ma już dawno w swoim portfolio niejedno zdjęcie "cherish the dress" mimo, iż nazwa właśnie zaczęła opanowywać kontynenty ;-) 

My, mimo wszystko znając świat sesyjny od podszewki na "cherish the dress" - mówimy YES!

cherish the dress
cherish the dress
cherish the dress
Cherish the dress
Zdjęcia - Jasiek Bystrzonowski
cherish the dress
Cherish the dress
Cherish the dress - Panna Młoda baletnica
Zdjęcia - Ela Barteczko
cherish the dress
Cherish the dress
Cherish the dress - sielska Panna Młoda
Zdjęcia - Agata Majewska, Światłoczuli


Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Skomentuj