Jak wybrać kolor lub temat przewodni na swój ślub i wesele

Jak wybrać kolor lub temat przewodni na swój ślub i wesele? Od czego zacząć?

Kiedy zaczyna się przygotowania do ślubu i wesela, niewiele Par Młodych ma jasno wyrysowany w myślach temat lub kolor przewodni na swój wielki dzień.

Zdarzają się Pary Młode, które pod temat przewodni dopasowują swoje miejsce na wesele i tak właściwie powinno się zaczynać planowanie, ale to niewielki procent wśród Par.
Większość wybiera najpierw miejsce dopasowane do swoich potrzeb, a następnie szuka pomysłu na temat przewodni.

Ślub i wesele rustykalne
Ślub i wesele rustykalne
Wykonanie dekoracji - Bogna Trętko, Paper Flower Art
Zdjęcie - Agnieszka Tomkiel


Co należy wziąć pod uwagę?

1. Wygląd i charakter miejsca na wesele
2. Kolory jakie panują w tym otoczeniu
3. Swoje zainteresowania i ulubione kolory
5. Styl i charakter planowanego wesela
6. Suknię ślubną Panny Młodej
7. Marzenia
8. Możliwości finansowe

Ślub i wesele folk

Ślub i wesele w stylu folk
Dekoracje i bukiet ślubny folk - Violetta Krzaczek, Retroflexus
Tort weselny - Ewa Sentysz, Laura Cupcakes
Miejsce na wesele w klimacie folk, rustykalnym, boho - Folwark Zalesie, Małopolska
Zdjęcia - Atelier Pryzmat


Charakter wesela, a rzekomy temat powinien być dość spójny z miejscem na wesele.
Co to znaczy?

To znaczy tyle, że w karczmie czy spichlerzu ciężko będzie przygotować wesele glamour czy pałacowe. Natomiast świetnie się tu wpiszą klimaty folk lub rustykalne.
Tak samo z kolorami - jeśli barwy wnętrza (ścian, mebli, parkietu) są mocne i wyraźne, zapewne wykluczą duet z niektórymi kolorami.
Generalnie jestem zawsze "za" weselami tematycznymi, bo po pierwsze: są wtedy ciekawsze, po drugie: można je mocno zindywidualizować, a po trzecie: przygotowania dla Pary Młodej stają się bardziej interesujące. Nagle okazuje się, że Młodzi mają milion pomysłów i wizji spójnych z tematem.

Zatem jak znaleźć temat przewodni?
Czy macie wspólne zainteresowania - sport, muzyka, gry, podróże, jedzenie? A może macie ulubiony film, książkę lub aktora? Na takiej bazie dużo łatwiej znaleźć punkt zaczepienia. Po wstępnych analizach okazuje się, że Para kocha Hiszpanię, równie mocno jak kolor czerwony, że oboje uwielbiają przejażdżki rowerowe i podróże. Jeśli Panna Młoda marzy o ślubie w stylu Księżniczki, kocha diamenty jak Marylin Monroe albo zakochana jest w stylizacjach Audrey Hepburn, temat na wesele jest gotowy.

Ślub i wesele w stylu Marilyn Monroe
Ślub i wesele w stylu Marilyn Monroe
Bukiet ślubny - Julia Szymczuk-Rozbicka, Tajemniczy Ogród, Warszawa
Tort weselny - Cukiernia Cieplak
Biżuteria ślubna sutaszowa - Moniq Jewelry
Miejsce na wesele kinowe, eleganckie, glamour - Pure Sky Club, Warszawa
Zdjęcia - Marcin Romański


Jak znaleźć kolor przewodni na ślub i wesele?
Dużo prościej jest z kolorami. Albo... wydawałoby się, że jest prościej. Kluczem jest znalezienie koloru, który wspólnie lubicie. Często Pary nie mogą się spotkać w wyborze, bo Panna Młoda chce różowy, a Pan Młody zupełnie go nie chce, twierdząc, że to najbardziej niemęski kolor z możliwych.
Ostatnio najczęściej wybierane są pastele, bo potrafią pogodzić Pary. Mieszanie ich z wybranym przez każdego kolorze, pozwala na uzyskanie palety, która odpowiada obojgu. W kolorach można znaleźć kompromis i mieszać męski szary i kobiecy brudny róż, fuksje z granatem, turkusy ze złotem czy biele ze srebrem.
Moja rada: zanim zaczniecie szukać koloru na ślub, zapytajcie siebie nawzajem o ulubione kolory, spiszcie je na kartce, a potem metodą eliminacji dojdźcie do wyboru końcowego.
Nie polecam mieszania ze sobą więcej niż 3 kolorów i choć wybory są różne, to myślę, że minimalizm zawsze bywa bardziej elegancki. Hołduje zasadzie: mniej znaczy więcej.

Ślub i wesele w stylu marynarskim
Suknia marynarska - Dagnez
Bukiet ślubny i dekoracje - Violetta Krzaczek, Retroflexus
Tort weselny - Cukiernia Cieplak
Miejsce na wesele marynarskie - Barka food.life.music, Kraków
Zdjęcia -  Agata Majewska, Światłoczuli


Przy wyborze tematu lub koloru warto zastanowić się nad charakterem przyjęcia. Czy stawiacie się na elegancje i luksus czy sielski, rustykalny wygląd miejsca i dodatków. Charakter wesela będzie wymuszał pewnie rozwiązania dekoracji i kolorów. Rok 2015 to według trendsetterów ślubnych rok wesel w klimacie boho i rustykalnym.

Ślub i wesele w klimacie boho
Ślub i wesele w klimacie boho
Suknia ślubna boho - Annais Bridal
ozodba na głowę z białym kwiatem - Łucja Zając Atelier
Bukiet ślubny i dekoracje ślubne - Anna Berniak, BeDeko
Biżuteria boho - PiLLow Design
Tort "naked cake" - Cukiernia Cieplak
Miejsce na wesele  w klimacie boho lub rustykalnym - Hotel Granary, Wrocław
Zdjęcia - Namysław Tomaka, Namek Photo Factory


Równolegle z wyborem tematu i koloru powinien nastąpić wybór sukni ślubnej. Często jest ona wskazówką albo też podstawą do wyboru tematu wesela. Nie da się pogodzić sukni w fasonie "Księżniczki" i wesela w klimacie boho. Jeśli suknia ślubna, jej forma i kolor są wyraźne w Twoich marzeniach od dawna, to zakup tej wymarzonej będzie wskazówką i podstawą dalszych przygotowań. Spełniajmy swoje marzenia w dniu ślubu, bo ślub i wesele to wielki dzień, którego nie da się powtórzyć.

Dywagacje nad tematem i kolorem, dobrze osadzić w rzeczywistości naszych możliwości finansowych. Od lat uważam, że można zrobić bardzo dużo rzeczy niskim budżetem, ale pewnych aspektów się nie przeskoczy.
Klucz do sukcesu jest prosty - mierzmy siły na zamiary.

I jeszcze jedno - nie zapominajmy o tym, że kolor czy motyw wesela nie są ceną udanego wesela. Udane wesele to ludzie i emocje, a dokonywane wybory powinny być w zgodzie z samym sobą.

Więcej inspiracji znajdziecie w zakładce Sesje Ślubne

Tekst: Magdalena Barska, Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj