Jak znaleźć idealne miejsce na wesele?

Poszukiwania miejsca na wesele to jedna z pierwszych aktywności dla Narzeczonych planujących ślub i wesele. Od tego należy zacząć planowanie? Jak znaleźć miejsce na wesele spełniające nasze potrzeby? Podpowiadamy!

1. Lokalizacja i udogodnienia

Szukając miejsca na wesele zwykle przyszłe Pary Młode wybierają lokalizację w promieniu 70 km od miejsca zamieszkania. Jedni wolą centra miast inni lokalizacje z dala od ich zgiełku. Należy więc znaleźć miejsce, które pasuje Wam obojgu.

Należy spojrzeć na powierzchnię - czy dany lokal dysponuje powierzchnią dla przewidzianej liczby gości? Czy w pobliżu są miejsca parkingowe? Czy miejsce posiada pełne zaplecze hotelowe? Czy znajduje się ogród, patio lub taras? Sprawdźcie, czy możecie wybierać w powierzchni i lokalizacji, jeżeli miejsce dysponuje kilka salami.

wesele w sielskim kilmacie
wesele w sielskim kilmacie
Wesele w sielskim klimacie
Fotograf: Światłoczuli


2. Charakter i klimat

Doświadczony dekorator lub florysta ślubny potrafi nadać każdemu miejscu wymarzony klimat, jednak ważne jest by charakter miejsca pasował do charakteru wesela i tematu przewodniego.

Nie da się z bardzo eleganckich budynków i surowych wnętrz wyczarować folwarku czy spichlerza. Myśląc o tematyce wesela i jego charakterze szukajmy takich miejsc, które im odpowiadają. Poproście o zdjęcia z dotychczasowych realizacji - wizualizacja odbytych przyjęć na pewno pomoże w podjęciu decyzji.

Zerknijcie na zastawę, obrusy i wyposażenie sal ślubnych.

wesele w sielskim kilmacie wesele w klimacie boho
Wesele w stylu lat 20'
Fotograf: Sebastian Staniszewski
Wesele w klimacie hippie
Fotograf: Atelier Pryzmat


3. Jedzenie i obsługa

To, jak ważne jest dobre jedzenie na weselu, chyba nikomu nie należy mówić. Dobrze nakarmiony gość to gość zadowolony. Sprawdźcie smak posiłku wybierając się tam na przypadkowy obiad. Sprawdźcie jak posiłek został podany obserwując jego wielkość i czystość zastawy. Sprawdźcie też jakość i szybkość obsługi.

Przyglądnijcie się sposobie komunikacji z managerem - to w jakim stopniu potrafi zareagować na Wasze potrzeby w dużej mierze przekłada się na jakość pracy i logistykę przyjęcia weselnego.

4. Elastyczność i temperatura

Ważne, by miejsce które wybierzecie na wesele było "elastyczne", zwłaszcza przy wybieraniu menu weselnego. Menu weselne powinno być ruchome i możliwa powinna być jego weryfikacja.

Sprawdźcie czy lokal dysponuje chłodnią do tortów i klimatyzowanymi pomieszczeniami - przy obecnych letnich temperaturach powyżej 30 stopni klimatyzacja to standard i udogodnienie, nie tylko dla Was ale i dla wszystkich Gości weselnych oraz pracowników danego miejsca.

Pamiętajcie, że wybierając miejsce na wesele trzeba patrzeć na wszystkie aspekty. Od lokalizacji, przez dobre jedzenie i obsługę, po udogodnienia.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj