Frida Kahlo - jej twórczość jako inspiracja ślubna

"Chciałabym cię namalować, lecz brakuje kolorów, bo jest ich tak wiele, w mojej dezorientacji, namacalnej formie mojej bezbrzeżnej miłości"
Frida Kahlo

Dokładna data narodzin zawsze pozostawała lekko zafałszowana ale niezaprzeczalnie ponad sto lat temu urodziła się niezwykła kobieta. Silna, odważna i bardzo utalentowana pod wieloma względami, ale ten najbardziej znany to jej autoportrety – uznana pośmiertnie za wielką malarkę - Frida Kahlo.

Portret Fridy.
Autor: Agnieszka Wątroba


Meksykańska rewolucjonistka, kobieta która poślubiła swojego mistrza malarstwa Diego Rivera.
Malarstwo stało się jej pasją, gdy w wyniku nieszczęśliwego i bardzo niebezpiecznego wypadku bardzo ucierpiała fizycznie. Cudem poskładana i na    zawsze już z wielkim bólem fizycznym towarzyszącym każdego dnia odcisnęła swój ślad na kartach historii nowego Meksyku jak i historii malarstwa.

Sylwetka Fridy Kahlo kojarzy się nam z zamiłowaniem do folkloru. Kochała odważne, żywe kolory i duże kwieciste wzory. Nosiła długie spódnice tak bardzo charakterystyczne dla hiszpańskich korzeni jak i warkocze czy  chusty z frędzlami oddające charakter starej kultury Indian. Frida pozostaję wielką, niewyczerpalną inspiracją dla wielu ludzi.

Fotograf - Atelier Pryzmat
Zdjęcia pochodzą z sesji abcslubu - Ślub w stylu Boho


Tak modne w tym sezonie bujne, kolorowe wianki we włosach, pojedynczy wyrazisty kwiat, warkocze czy wstążki wplecione we włosy same kierują do źródła inspiracji.

Fotograf - Atelier Pryzmat
Zdjęcia pochodzą z sesji abcslubu - Ślub w motywem folkowym
Fotograf - Zebra Design
Zdjęcia pochodzą z sesji abcslubu - Bielizna ślubna i biżuteria z kwiatów
Fotograf - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny
Zdjęcia pochodzą z sesji abcslubu - Panna Młoda Świtezianka


Autor tekstu: Agnieszka Wątroba, Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj