Wydrukuj tę stronę

Próbna fryzura ślubna – jak się do niej przygotować?

W życiu kobiety nie ma lepszej okazji, by udać się do fryzjera, jak dzień jej ślubu – oczywiście, każda kobieta zasługuje na jak najlepsze fryzury, jednak w tym szczególnym dniu wszystkie Panny Młode chcą wyglądać najpiękniej.

Aby wymarzona fryzura prezentowała się perfekcyjnie, konieczna będzie wcześniejsza wizyta w salonie, na której stylistka zaproponuje kilka odpowiednich fryzur dla Panny Młodej, spośród których wybierzesz tę jedną, jedyną. Idąc na wizytę do salonu fryzjerskiego, musisz być dobrze przygotowana, dlatego mamy dla Ciebie kilka przydatnych informacji, dzięki którym wybór fryzury ślubnej stanie się przyjemnością. Zapraszamy do lektury!

fryzura ślubna, fryzura na ślubBukiet i wianek ślubny - Pracownia Tajemniczy Ogród, Warszawa
Kolczyki - Jubiler Sezam
Zdjęcie - Anna Cupczyńska

Poszukaj inspiracji w sieci

Nie tylko wybrana przez Ciebie stylistka fryzur musi odrobić zadanie domowe i przygotować kilka propozycji dla Ciebie, Ty także powinnaś wiedzieć, czego chcesz. Aby pomóc fryzjerce i uniknąć niepotrzebnego stresu, przejrzyj zdjęcia fryzur ślubnych i na wizytę w salonie zabierz ze sobą te, które najbardziej Ci się podobają. Dobra stylistka dopasuje wybrane przez Ciebie fryzury do Twojej urody oraz rodzaju Twoich włosów, a jeśli któraś z wybranych przez Ciebie stylizacji się nie sprawdzi w Twoim przypadku, nie będzie się bała poinformować Cię o tym.

Zadbaj o kondycję swoich włosów

Nie musimy Ci wspominać, że idąc do salonu na wykonanie próbnej fryzury, powinnaś mieć świeżo umyte włosy, bez zbędnych obciążeń typu lakier do włosów, pasta czy gumy. Ważne jest również to, żeby odpowiednio wcześniej zadbać o kondycję Twojej czupryny – zastosuj suplementy diety wzmacniające włosy, a jeśli posiadasz rzadkie i cienkie włosy, warto pomyśleć o profesjonalnych zabiegach pobudzających cebulki włosa do wzrostu – o radę zapytaj swojego fryzjera lub kosmetologa, na pewno będzie w stanie polecić Ci odpowiednie dla Ciebie specyfiki lub zabiegi.

Zabierz ze sobą zdjęcia Twojej sukni i przynieś welon

Zdjęcie Twojej sukni ślubnej jest bardzo ważne, aby dobrać odpowiednią fryzurę – jeśli wybrałaś suknię z przepięknym dekoltem na plecach, fryzjerka zaproponuje Ci upięcie lub splot włosów, aby nie zasłonić ozdobnego dekoltu. Jeśli zdecydowałaś, że założysz welon, przynieś go ze sobą do salonu – stylistka zaproponuje odpowiednie miejsce jego wpięcia i upewni się, że welon pozostanie w stanie nienaruszonym na swoim miejscu.

Idź do salonu sama

Nie bierz ze sobą doradców, gdyż to Ty musisz być pewna swojego wyboru, a głosy mamy i koleżanek z boku mogą Ci tylko namieszać w głowie, a nie pomóc. Dobrze wiesz, że ile głów, tyle zdań, dlatego najlepiej będzie, jeśli nad wyborem fryzury będziesz pracować tylko Ty i Twój stylista. Wyrażaj jasno swoje pragnienia i opinie o proponowanych fryzurach, nie bój się powiedzieć, że coś Ci się nie podoba, a na koniec, kiedy coś Ci się spodoba, poproś swojego stylistę o zrobienie zdjęć fryzury. Między próbną fryzurą a ostateczną stylizacją w dniu ślubu może upłynąć trochę czasu, dlatego lepiej mieć dokładne zdjęcia fryzury, aby w razie potrzeby odświeżyć pamięć swoją i wybranego przez Ciebie stylisty.

Sprawdź trwałość fryzury

Połącz przyjemne z pożytecznym i kiedy już wyjdziesz z salonu fryzjerskiego, wybierz się na miasto – potańcówka dobrze Ci zrobi, zrelaksujesz się, a jednocześnie sprawdzisz trwałość wybranej przez Ciebie fryzury w warunkach zbliżonych do dnia ślubu. Dzięki tej próbie będziesz w stanie zwrócić uwagę na to, czy jej utrwalenie było wystarczające, a także jak reagują Twoje włosy, czy loki się nie rozprostowują lub czy wyprostowane wcześniej pasma się nie puszą. Taki trening pozwoli Ci później poinformować swojego stylistę o ewentualnych dodatkowych działaniach.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)