Wydrukuj tę stronę

Niechciane prezenty ślubne

Zazwyczaj proponujemy Wam prezenty, które chciałaby otrzymać młoda para w dniu ślubu. Dziś będzie nieco inaczej. Oto lista prezentów, które portal ślubny Zankyou uważa za nietrafione, a para młoda nie będzie zadowolona z ich otrzymania - mogą być wręcz kłopotliwe.

Co z nietrafionymi prezentami ślubnymi? Niegdyś wiele ze nich lądowało na strychu. Dziś zdobywają nowych właścicieli dzięki aukcjom internetowym. Młodzi zbierają w ten sposób pieniądze np. na podróż marzeń, ale bywa i tak, że odkładają na coś, co jest im faktycznie potrzebne. Aby oszczędzić im tego problemu, przedstawiamy kilka niechcianych prezentów ślubnych:


1. Pościel - zła gatunkowo, wzorzysta, najczęściej o wymiarach nie pasujących na żadne z łóżek w mieszkaniu państwa młodych. Decydując się na zakup pościeli pamiętajmy o wyborze standardowych wymiarów, delikatnych i klasycznych wzorów. W przeciwnym razie, sprawią one więcej zakłopotania niż radości.

2. Wzorzyste wazony, kolorowa lub zbyt bogato zdobiona zastawa - pamiętajmy, że najlepsze jest to, co ponadczasowe, klasyczne i w stonowanych kolorach. Takie rzeczy nigdy nie wyjdą z mody, będą pasować do wszystkiego a także długo posłużą obdarowanym. Zakup rzeczy o pstrokatych barwach zostawmy młodemu małżeństwu, niech wybiorą to, co naprawdę będzie cieszyło ich oko.

3. Szeroko rozumiana sztuka - rzeźby, obrazy, figurki... - Jeżeli nie jesteśmy pewni tego, że nasz zakup okaże się "strzałem w 10-tkę", zrezygnujmy z niego. Obdarowanie kogokolwiek takim rodzajem dekoracji może przysporzyć jedynie zakłopotania obdarowanemu. Będzie czuł się zobligowany, by wyeksponować prezent w swoim domu, nawet, gdy do niczego nie pasuje, bądź po prostu mu się nie podoba.

4. Albumy dla hobbystów - choć jest to bardzo bezpieczny prezent, jeżeli wiemy, czym interesują się młodzi - musimy liczyć się z tym, że takie albumy mają już w swojej kolekcji. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że prezent powinien być dla dwojga małżonków - nie wypada obdarować młodych albumem dotyczącym motoryzacji, gdy tylko pan młody jest jej fanem, podobnie jest z np. książką kucharską dla panny młodej.

5. Zwierzęta - ten punkt naszej listy wydaje się oczywisty. Nawet, gdy usłyszymy o tym, że młodzi marzą o psie/kocie/złotej rybce - zwierząt nie kupujemy na prezent! Marzenia są marzeniami, a to, czy państwo młodzi mogą sobie pozwolić na zwierzę, mają odpowiedni metraż w mieszkaniu i są gotowi podjąć się opieki nad nim to zupełnie inna sprawa.

6. Pusta koperta – niestety, to się zdarza. Pamiętajmy, że skoro zostaliśmy zaproszeni do celebrowania z nimi ich wyjątkowego dnia w życiu, niezależnie od naszego statusu finansowego - dajemy im w prezencie tyle, na ile możemy sobie pozwolić i ile uznajemy za stosowne. Jeżeli nie jest to duża kwota, a młodzi nie zaznaczyli, że proszą o pieniądze - kupmy jakiś praktyczny i elegancki prezent lub złóżmy się na większy, grupowy prezent z kimś ze znajomych/rodziny.

7. Kołyska, wózek, ubrania i zabawki dla dziecka... - Nawet, jeżeli młodzi oczekują potomstwa, nie wypada obdarowywać ich prezentami dla dziecka. Jeżeli sami nam tego nie zasugerują, nie obdarowujmy młodej pary prezentem dla dziecka


Tekst: Karolina, Zankyou
www.zankyou.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)