Wydrukuj tę stronę

Upominki dla gości weselnych i winietki w jednym

Moda na stawianie winietek na weselnych stołach bardzo chętnie została przyswojona przez pary młode w Polsce. Jeżeli chcecie, aby winietka z nazwiskiem gościa stanowiła jednocześnie drobny prezent dla tej osoby, który przez długi czas będzie im przypominał o ślubie, zobaczcie kilka propozycji - winietki w roli prezencików dla obecnych na weselu.

Drobne rośliny doniczkowe

Fot. 1

 

To świetny pomysł, jeżeli do weselnych dekoracji chcesz wprowadzić powiew świeżości. W tej roli doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju kaktusy i sukulenty. Zadbaj tylko o to, aby miały elegancką doniczkę. Co prawda wystarczy dokupić tylko białą osłonkę, ale dużo lepsze wrażenie taki prezent zrobi, jeżeli przesadzisz go do odpowiedniej doniczki. Tą zaś możesz własnoręcznie pomalować w motyw kojarzący się z Waszym weselem.

Wachlarze na upalne wesele

Fot. 2

 

Choć może na pierwszy rzut oka trudno zgadnąć, przedmioty prezentowane na tym zdjęciu, to złożone wachlarze z przyczepionymi karteczkami z imieniem i nazwiskiem zaproszonej osoby. Goście docenią to rozwiązanie zwłaszcza, jeżeli Wasze wesele odbywać się będzie w upalne lato (sama przetestowałam!). Możecie wszystkim podarować identyczne wachlarze, albo wyróżnić osoby szczególnie Wam bliskie wyjątkowym wzorem.

Małe dzieło sztuki

Fot. 3

 

Jeżeli tylko tkwi w Was odrobina artystycznej duszy, możecie podarować gościom malutkie obrazki własnoręcznej roboty. Na miniaturowym płótnie możecie namalować wszystko: swój portret, abstrakcyjne wzory związane z Waszym weselem albo po prostu napisać kilka słów podziękowań. Jeżeli malowanie Was przerasta. Płótno możecie zamienić na oprawione w antyramę zdjęcie z Waszej sesji narzeczeńskiej. Do konstrukcji nie zapomnijcie przyczepić karteczki z nazwiskiem zaproszonej osoby.

Łyżeczki do herbaty

Fot. 4

Łyżeczka do herbaty może stać się jedną z najbardziej osobistych rzeczy, jeżeli zostanie spersonalizowana. Jak? Za pomocą miłego, wygrawerowanego napisu. Może to być po prostu słowo "Love" albo "Dziękujemy" wzbogacone o datę ślubu, może to być krótka złota myśl inna dla każdego z gości. W sklepie Etsy możecie kupić gotowe wzory albo w jednym z internetowych sklepów zajmujących się grawerem (np. graweruj.pl) poprosić o przygotowanie prezencików specjalnie dla Was. Na dołączonej do łyżeczki karteczki z imieniem gościa, napiszcie także, że łyżeczka jest prezentem, który może zabrać ze sobą do domu.

Podkowa na szczęście

Fot. 5

 

Podkowa to w naszej kulturze symbol szczęścia. Dlaczego mielibyście się swoim szczęściem nie podzielić z Waszymi gośćmi? Wystarczy, że na ich talerzach położycie podkowę (może być oryginalna, bądź ta w formie breloczka), do której przyczepicie kartkę z imieniem i nazwiskiem i kilkoma słowami podziękowań. Na prawdziwej podkowie możecie także wygrawerować słowo "Dziękujemy" i datę Waszego ślubu. Goście z pewnością zrozumieją i docenią ten miły gest.

Autor: Paulina Sygnatowicz
Źródło: zankyou.pl / zankyou.com/pl

Fot.: Źródło Zankyou.pl:
Fot. 1: via pinterest.com, 8 zł/szt.
Fot. 2: Pat Furey via ruffledblog.com, 15 zł/szt.
Fot. 3: ohhappyday.com via projectwedding.com / 9 zł/szt.
Fot. 4: Robin Roemer Photography via stylemepretty.com, od 17 zł/szt.
Fot. 5: Cluney Photo via weddingwire.com, od 5 zł/szt.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)