Wydrukuj tę stronę

Kolorowa biżuteria ślubna a symbolika barw

Kolorowe dodatki ślubne, to akcesoria po które Panny Młode sięgają bardzo chętnie. Moda na kolorową biżuterię ślubną pojawiła się równolegle z modą na kolorowe pantofelki do ślubu i z radością obserwujemy, że ten trend się utrzymuje! Dzięki kolorowej biżuterii można w subtelny i nienatarczywy sposób przełamać klasyczną, tradycyjną biel ślubną i dodać całej ślubnej stylizacji wyjątkowego charakteru.

To również doskonały sposób na to, by stylizacja Panny Młodej była spójna z kolorami wybranego bukietu ślubnego i była dopasowana do kolorów przewodnich ślubu i wesela.
Jednak kolory to nie tylko istotny element Waszego ślubnego wizerunku i przyjemne doznania wizualne. Naukowo stwierdzono ich działanie na naszą psychikę i nasze samopoczucie. Każdy z nich ma również swoją własną symbolikę i znaczenie.


Biel

Tradycyjny kolor ślubny. Nie bez powodu, biel bowiem symbolizuje czystość, bezpieczeństwo i niewinność. Jest najbardziej neutralny spośród wszystkich barw. Biel bardzo korzystnie wpływa na intuicję, poprawia nastrój i napawa optymizmem. W kontekście biżuterii ślubnej, biel to najczęściej perły. Doskonale wkomponuje się tu również biżuteria sutaszowa.

biżuteria sutasz, biała biżuteria na ślub i weseleBiała biżuteria soutache - PiLLow Design
Zdjęcie - Marcin Romańskibiżuteria sutasz, biała biżuteria na ślub i weseleBiżuteria ślubna z białymi perłami - Jubiler Sezam
Zdjęcie - Black Tree Studio

Żółty

Żółty jest niebywale radosnym kolorem. Przywodzi na myśl ciepło, słońce, kojarzy się z wakacjami i relaksem. Dodaje pewności siebie, ładuje nasze energetyczne akumulatory. Udowodniono, że kolor żółty wspomaga uwalnianie serotoniny w mózgu, a to ona jest odpowiedzialna za poczucie szczęścia. Żółty symbolizuje również odwagę i mądrość.

żółta biżuteria na ślub i weseleBiżuteria z cytrynami - Bogna Trętko, Paper Flower Art
Zdjęcie - Marcin Romańskibiżuteria sutasz, żółta biżuteria na ślub i weseleŻółte kolczyki sutaszowe - PiLLow Design
Zdjęcie - Marcin Romański biżuteria sutasz, żółta biżuteria na ślub i weseleŻółte korale na ślub
Zdjęcie - Atelier Pryzmat

Pomarańczowy

Symbolizuje ciepło, dodaje energii, przywraca radość i podnosi poczucie własnej wartości. Naturalnie zatem poprawia nastrój. Idealnie komponuje się, również energetycznie, z kolorem żółtym przez co, te dwa kolory wyglądają rewelacyjnie w duecie. Polecamy taką kombinację kolorystyczną na letnie, gorące śluby!

pomarańczowa biżuteria na ślub i wesele pomarańczowa biżuteria na ślub i weselePomarańczowe kolczyki na ślub - Pracownia Anima
Zdjęcia - Weselni Paparazzi

Czerwony

Czerwony to kolor miłości i namiętności, rozpala zmysły i pobudza do działania. Stanowi mocny kontrast w stosunku do bieli sukni ślubnej i w naturalny sposób przyciąga spojrzenie, dlatego też najczęściej wybierają ją odważne i ekstrawaganckie Panny Młode. Czerwień symbolizuje również witalność i aktywność, wspomaga nas energetycznie i dodaje siły. Może stanowić również genialne uzupełnienie dla koloru żółtego i pomarańczowego, takie trio przepięknie będzie się prezentowało na jesiennym ślubie!

czerwona biżuteria na ślub i weseleKolczyki z czerwonym akcentem - Apart
Zdjęcia - Namysław Tomaka

Różowy

To typowo kobiecy kolor i wygląda wyjątkowo pięknie na ślubie. Doskonale komponuje się ze wszystkimi odcieniami bieli przez co będzie stanowił piękne tło dla Twojej sukni ślubnej. Jeśli lubicie czerwień, ale nie macie na tyle odwagi, by to ona stanowiła kolorystyczny akcent w Waszej ślubnej stylizacji – róż jest rozwiązaniem idealnym. Jako mieszanka czerwieni i bieli, łączy w sobie cechy tych dwóch barw. Z jednej strony uspokaja i koi, z drugiej zaś nastraja romantycznie i dodaje energii. Bez trudu również skomponujecie bukiet ślubny w tej właśnie barwie!

różowa biżuteria na ślub i weseleRóżowa biżuteria z żywych kwiatów - Max Kuczyński
Zdjęcia - Ela Barteczko

Fioletowy

Fiolet jest jednym z najbardziej lubianym przez Panny Młode kolorem. Fiolet jest kolorem władzy, symbolizuje również tajemniczość i magię. Fiolet ma właściwości kojące i wyciszające. Fiolet pięknie skomponuje się z przełamaną bielą ivory i ciepłym kolorem śmietankowym.

biżuteria soutache, fioletowa biżuteria na ślub i weseleFioletowa biżuteria sutasz - PiLLow Design
Zdjęcie - Marcin Romańskifioletowa biżuteria na ślub i weseleFioletowe kolczyki - Jubiler Sezam
Zdjęcie - Atelier Pryzmat

Niebieski

Błękit to obowiązkowy kolor ślubny. Zgodnie z tradycją, w dniu ślubu każda Panna Młoda powinna mieć na sobie coś pożyczonego, coś nowego, coś starego i coś niebieskiego. Niebieski symbolizuje mądrość, świeżość, wytrwałość i lojalność. Podobnie jak róż, stanowi idealne dopełnienie dla ślubnej bieli. Naukowo stwierdzono, że pobudza nasz organizm do produkowania noradrenaliny – hormonu, który koi nerwy. Niebieski jest idealnym kolorem przewodnim zimowego ślubu!

niebieska biżuteria na ślub i weseleBiżuteria ślubna - Jubiler Sezam
Zdjęcie - Atelier Pryzmat

Zielony

To kolor relaksu i odprężenia. Kojarzy się z wiosną, narodzinami i wzrostem. Symbolizuje płodność, spokój, harmonię i równowagę wewnętrzną. Ze ślubną bielą doskonale skomponuje się pastelowa, miętowa zieleń, jeśli dodacie do niej odrobinkę akcentów pudrowego różu, otrzymacie łagodną i niebywale romantyczną kompozycję kolorystyczną. Zdecydowana zieleń lemonkowa i liściasta to genialny pomysł na kolor przewodni letniego ślubu w plenerze!

zielona biżuteria na ślub i weseleZielone kolczyki - Jubiler Sezam
Zdjęcie - Anna Cupczyńska

 

Tekst i biżuteria sutaszowa: Małgorzata Sowa, PiLLow Design
www.pillowdesign.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)