Wydrukuj tę stronę

Kapryśne lato, czyli sposób na przepiękną sesję ślubną w niepogodę

Ślub to jedyne w swoim rodzaju przeżycie dla każdej Pary Młodej. To dlatego właśnie przygotowania do tego jedynego dnia są zwykle prowadzone skrupulatnie, często z kilkunastomiesięcznym wyprzedzeniem. Wszystko po to, by TEN dzień był idealny, by zaplanować wszystko w najmniejszych szczegółach i w dniu ślubu olśnić nie tylko Pana Młodego, rodzinę i gości, ale również stworzyć aurę do niesamowitych kadrów, które latami będą przypominały te niezwykłe wydarzenia.  Są jednak takie czynniki, na które nie ma się wpływu, takim czynnikiem jest na przykład...pogoda. Cóż więc zrobić, gdy zaklinanie pięknej aury nie zadziałało, pogoda jest kapryśna i wszystko wskazuje na to, że dzień ślubu nie będzie obfitował w promienie słońca i przyjazne ciepełko? Nic się jednak nie martwcie, ponieważ my mamy receptę nawet na niepogodę. Oto 4 sposoby na to, by wystrychnąć brzydką aurę na przysłowiowego dudka i zafundować sobie niesamowite, pełne niezapomnianego klimatu kadry ślubne.

Szarość na zewnątrz, kolor we wnętrzu

Za oknem szaro, buro i ponuro? Przenieś letnią, pełną mocnych, soczystych barw aurę do wnętrza w postaci mocno kolorowych pomponów, bacdropów i innych elementów dekoracyjnych. Tym sposobem nie będziesz musiała godzić się z nudnymi, studyjnymi wnętrzami i sama wniesiesz pełne kolorów lato do swoich ślubnych kadrów.

sesja w niepogode, sesja slubna,  Zdjęcie - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny

Siła wiatru

Wietrzna pogoda to tylko pozornie przeciwnik pięknej i klimatycznej sesji ślubnej w plenerze. Niewiele bowiem potrzebujesz, by ten żywioł przekuć na swoją korzyść. Zamiast walczyć z wiatrem, pójdź z nim „w tany”, zatroszcz się o zwiewne elementy stylizacji i dekoracje, które dzięki mocnym podmuchom, ożyją na kadrach ślubnych. Jeśli Twoja kreacja ślubna nie jest zwiewna, możesz do bukietu ślubnego doczepić długie, satynowe wstążki. Zrezygnuj z gładkiej fryzury i rozpuść włosy, niech czesze je wiatr. Jeśli masz taką możliwość, użyj ozdoby ślubnej do włosów, na przykład z piórkami, która zatańczy razem z kosmykami, nadając całości lekkiego, romantycznego wyglądu.

sesja w niepogode, sesja slubna, Zdjęcie - LMfoto

Niecodzienny plener

Gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza, a Twoim marzeniem od małej dziewczynki była sesja ślubna nie we wnętrzu, a w plenerze, porozmawiaj ze swoim fotografem o alternatywnych miejscach, którym nie będzie szkodziła kapryśna pogoda. Łąki i pola, obfitujące w lekkie kłosy, które poddając się silnym podmuchom wiatru, tworzą niecodzienne tło, lub brzeg jeziora i plaża, gdzie wiatr czesze wodę i tworzy delikatne fale uderzające o brzeg, to idealne miejsca do klimatycznych, pełnych ekspresji zdjęć.

sesja w niepogode, sesja slubna, Zdjęcie - Namysłąw Tomaka

Jasne wnętrza oranżerii na deszczowy dzień

Nisko zawieszone chmury i deszcz to nie jest idealna pogoda dla pleneru ślubnego, ale nawet w taki dzień możesz wspólnie z fotografem, wyczarować coś prawdziwie niecodziennego. Jeśli z prognozy pogody wynika, że w dniu, w którym zaplanowaliście ślubny plener, będzie padało, a nie masz możliwości zmiany terminu sesji, zastanów się, czy w okolicy nie ma np. oranżerii lub klimatycznych, częściowo zadaszonych ruin zamku. Takie wnętrza są bowiem pełne światła, mają niecodzienny wygląd i pozwolą Wam na stworzenie cudownych ujęć.  Czasami warto nawet pojdechać dłuższą drogę, jeśli miejsce jest  naprawdę piękne...pamiętaj, że ślubne kadry zostaną z Tobą i Twoją rodziną już na zawsze, warto więc poświęcić im czasami nieco więcej czasu.

sesja w niepogode, sesja slubna, Zdjęcie - Happy Moments Studio

Pogoda w kratkę, czyli raz pada, raz nie pada? Zorganizuj sesję zdjęciową na balkonie!

Dlaczego na balkonie? Cóż, powód jest prosty, gdy deszcz ustanie, wyjdziecie na zewnątrz, gdy z nieba zaczną padać kropelki przelotnego deszczu, schronicie się we wnętrzu i przeczekacie to, by po chwili wrócić do zdjęć na zewnątrz. Tym sposobem nie będziecie skazani na zakończenie zdjęć, jeżeli się rozpada, z powodu zrujnowanej fryzury czy makijażu. Na czas zdążycie się schować. Jeśli nie możecie znaleźć miejsca do zdjęć z balkonem, rozejrzyjcie się, czy w Waszej okolicy, np. na starówce, nie ma podcieni, które z powodzeniem zastąpią balkon.  Zaplanuj takie dekoracje do zdjęć, którym niestraszny będzie deszcz. Polecamy na przykład dekoracje z prawdziwych kwiatów.

sesja w niepogode, sesja slubna, Zdjęcie - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny

Tekst: Małgorzata Sowa, PiLLow Design
www.pillowdesign.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)