Wydrukuj tę stronę

Odchudzanie z ekstraktem z afrykańskiego mango

Minus siedem kilogramów w miesiąc, bez zmiany swoich nawyków żywieniowych oraz bez katowania się dodatkową aktywnością fizyczną? To możliwe!

odchudzanie dieta african mango zdrowe odżywianie

Potwierdza to dr Mehmet Oz, prowadzący własny program „Dr Oz radzi” w amerykańskiej telewizji i często występujący w „Oprah Winfrey Show”. Doktor Oz – zanim swoim pacjentom zaczął polecać suplementy diety, zwierające ekstrakt z pestek afrykańskiego mango – najpierw sam sprawdził ich działanie. Mimo że w trakcie stosowania specyfiku nie zmienił swojej diety ani nie zwiększył swojej aktywności fizycznej, schudł aż 7 kilogramów! Od tego czasu wyciąg z pestek african mango jest prawdziwym hitem wśród odchudzających się Amerykanów.

Wysoką skuteczność ekstraktu stwierdził jednak nie tylko turecko-amerykański lekarz, ale także naukowcy. Badania nad odchudzającymi właściwościami pestek afrykańskiego mango przeprowadzili m.in. Judith L Ngondi, Julius E Oben oraz Samuel R Minka z University of Yaounde w Kamerunie. Dwukrotnie – w 2005 i 2009 roku – zebrali oni kilkudziesięcioosobowe grupy, które podzielili na uczestników zażywających suplementy z wyciągiem z pestek african mango oraz uczestników korzystających z placebo. U osób, które przez cztery tygodnie otrzymywały kapsułki z ekstraktem, odnotowano korzystny wpływ na masę ciała (jej spadek o ok. 5,3%), zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej, a także spadek całkowitego cholesterolu (obniżenie cholesterolu „złego” LDL i wzrost cholesterolu „dobrego” HDL) oraz trójglicerydów we krwi. Wyniki badań opublikowane zostały w czasopiśmie naukowym „Lipids in Health and Disease”.

Irvingia gabonensis, czyli afrykańskie mango

Irvingia gabonensis to inaczej mango afrykańskie, dzikie mango, dika czy ogbono. Ten rodzaj mangowca rośnie w klimacie tropikalnym – zarówno suchym, jak i mokrym. Dlatego bardzo często uprawiany jest w południowo-wschodniej i południowo-zachodniej Nigerii, w południowym Kamerunie, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Ghanie, Togo i Beninie.

Drzewa mangowca osiągają nawet 40 metrów wysokości, rodząc owoce, posiadające wiele prozdrowotnych właściwości. Mango jest bowiem bogatym źródłem witamin A i E, które pozytywnie wpływają na kondycję naszej skóry, włosów i paznokci, ale także oczu. Zawarta w nim witamina C wzmacnia odporność i wspomaga wchłanianie żelaza, z kolei błonnik poprawia metabolizm. Do tego magnez, potas, miedź i polifenole, co pozwala nam uznać mango za owoc, który powinniśmy włączyć w naszą dietę.

Pestka afrykańskiego mango jest co prawda niejadalna, ale stanowi kondensację wszystkich pozytywnych cech tego owocu, szczególnie dobrze wpływających na proces odchudzania. Wyciąg z pestki african mango pozwala na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej oraz redukcję tłuszczu w okolicach brzucha. Oprócz obniżania masy ciała, redukuje także poziom cholesterolu, glukozy, białka C-reaktywnego, adiponektyny i leptyny we krwi.

Ekstrakt z african mango w odchudzaniu

Wyciąg z afrykańskiego mango znaleźć można m.in. w suplemencie diety african MANGO firmy Vital Progres. To w pełni naturalny i bezpieczny preparat, który pozytywnie wpływa na pracę całego naszego organizmu, a jego skuteczność mierzyć możemy utraconymi kilogramami. Suplement usuwa szkodliwe toksyny z organizmu, ogranicza apetyt, reguluje trawienie, przyspiesza metabolizm i rzeczywiście wspiera proces zdrowego odchudzania. Jednocześnie zmniejsza poziom cholesterolu i cukrów we krwi.

Wystarczą trzy kapsułki african MANGO od Vital Progres dziennie, które zawierają 1200 mg ekstraktu z pestek afrykańskiego mango o stężeniu 10:1, przyjmowane w trakcie lub bezpośrednio po posiłku, by już po kilku tygodniach zauważyć efekty naszego odchudzania!

Tekst i zdjęcie: Vital Progres

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

10 komentarzy