Wydrukuj tę stronę

Jak z głową wybrać swojego wedding plannera?

Jedną z najważniejszych decyzji, od których warto zacząć planowanie wesela, jest zdecydowanie czy chcecie zająć się wszystkim sami czy może jednak wolicie zatrudnić konsultanta ślubnego, który pomoże wam w całym przedsięwzięciu.
Niektóre pary chcą się totalnie poświęcić temu wydarzeniu, niektóre zaś wybierają pomoc wedding plannera ze względu na brak czasu lub po prostu chęć zorganizowania tego dnia z wielkim rozmachem. Zanim jednak podpiszecie kontrakt,przyjrzyjcie się uważnie swojemu wedding plannerowi i przemyślcie dwa razy czy to właśnie TEJ osobie chcecie powierzyć organizację swojego najważniejszego dnia w życiu ;).

wedding planer, jak wybrac konsultanta slubnego, organizacja wesela

Zrób dobry research

Nie wybieraj pierwszej oferty z listy proponowanych konsultantów. Wybór wedding plannera jest jak szukanie sukni ślubnej - nigdy nie powinnaś zatrzymać się na pierwszej zmierzonej kreacji nawet jeżeli Ci się podoba, dopiero po dłuższych poszukiwaniach i zapoznaniu się z rynkiem możesz podjąć tę wielką decyzję. Postaraj się porozmawiać z każdym z kandydatów nie tylko telefonicznie, ale i osobiście. Wspólnie będziecie podejmować wiele ważnych decyzji i
spędzicie razem dużo czasu, dlatego ważne jest, by Twój konsultant ślubny, był jak dobra koleżanka, z którą spędzanie czasu jest po prostu przyjemne. Intuicja na pewno pomoże Ci wybrać kogoś, komu zaufasz i kogoś, kto będzie miał
podobną do Twojej estetykę i gust, to bardzo ułatwi współpracę.

Nie polegaj wyłącznie na rekomendacjach znajomych

Wiadomo, że poczta pantoflowa to najlepsza reklama i ciepłe słowa przyjaciół, którzy byli zachwyceni organizacją ślubu na którym byli, lub ich własnym to dobry znak, ale mimo gorących poleceń, sama zbadaj teren i upewnij się, że
właśnie ten wedding planner to odpowiednia pomoc dla Ciebie. Każdy ślub jest inny, jak i każda para ma inne wymagania, w takich sprawach lepiej samemu wyszukać kilka opcji i zdecydować według własnego uznania, a nie tylko sugerując się namowami znajomych.

Wedding planner w budżecie ślubnym

Nie zapominaj o tym, że usługi wedding plannera nie są darmowe ani całkiem tanie, ale bez dwóch zdań są warte swojej ceny! Pomyśl o czasie, który musiałabyś poświęcić na organizację swojego ślubu samodzielnie i stresie z tym związanym. Dzięki takiej koordynacji również w samym dniu ślubu będziesz mogła poczuć się jak gość na własnym weselu, czy to nie wspaniała myśl? Prawda jest taka, że zatrudniając dobrego wedding plannera, nie powinnaś stracić sporo na budżecie, ponieważ jego kontakty, znajomości i triki pozwolą Ci zaoszczędzić masę pieniędzy, może zdarzyć się tak, że cała gaża konsultanta zwróci się niepostrzeżenie, wśród kosztów ślubu i wesela tak, że nawet nie poczujesz uszczerbku w Waszym ślubnym budżecie.

Przygotuj się do spotkania

Na spotkanie z konsultantem ślubnym nie możesz przyjść totalnie zielona i bez pomysłu. Poświęć chwilę w domu i znajdź kilka zdjęć, które pomogą ci zobrazować wizję Twojego ślubu. Postaraj się określić styl i przede wszystkim podać przybliżony budżet weselny oraz liczbę gości. Rozejrzyj się za miejscami na wesele, wybierz kilka najbardziej interesujących Cię lokali i dopiero z tak zorganizowanym folderem spotkaj się z konsultantem. Dzięki temu, spotkanie przebiegnie sprawniej, a Ty od razu będziesz wiedzieć, na ile się zrozumiecie i czy po prostu się dogadacie ;).

Portfolio ślubne i rekomendacje

Bezwzględnie poproś wedding plannera o portfolio oraz rekomendacje od poprzednich klientów, lub sama sprawdź je w sieci. Może Wam się dobrze rozmawiać, Twój konsultant może wydawać się rzutki, zorientowany w trendach ślubnych i profesjonalny, ale nic tak nie potwierdzi jego możliwości jak portfolio realizacji ślubnych. Jeżeli konsultant takowym nie dysponuje,odradzamy współpracę, ponieważ nie będziesz miała żadnego potwierdzenia jego możliwości ani realizacji, które są bardzo ważne w tym fachu. W tej branży liczy się przede wszystkim doświadczenie i umiejętność zarządzania, bez tego Twoje wesele zakończy się fiaskiem a nie wielkim spełnionym marzeniem. Podejmując ostateczną decyzję, zapoznaj się także z referencjami par, które zdecydowały się na jego usługi - nikt nie przedstawi możliwości i szczerej opinii o danym konsultancie ślubnym lepiej niż osoby, które same skorzystały z usług wedding plannera.

Tekst: Ceremony Concept
www.ceremonyconcept.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)