Wydrukuj tę stronę

Jak ukryć mankamenty lokalu weselnego

Każdy lokal weselny, każda restauracja, czy sala balowa ma swoje plusy i minusy. O ile data, jedzenie i wielkość sali to w większości najważniejsze czynniki determinujące jej wybór, o tyle możesz odkryć, że pewne elementy jej wystroju nie do końca odpowiadają Twojej pierwotnej koncepcji wesela.

jak ukryc mankamenty sali weselnej, dekoracje slubne, dekoracje stolu, pastelowe weseleZdjęcie - Namysław Tomaka
Aranżacja stołu - Hubert Lamański, Pracownia Florystyczna Flower Land

Jak uporać się z drobnymi niedogodnościami? Przedstawiamy kilka najczęstszych problemów, wraz z gotowym rozwiązaniem – zapraszamy! ;)

Lokal weselny to otwarta, spora przestrzeń, a Tobie zależy na intymnej atmosferze

Duża przestrzeń to zwykle plus miejsca weselnego, jednak w momencie, kiedy liczba gości weselnych spada, a sala, którą wybraliście jest stosunkowo spora, może to zaburzyć ciepłą, intymną atmosferę, na której Ci zależy. Jeśli sala jest nie tylko duża, ale i także wysoka, powinnaś skupić wzrok gości na nisko zawieszonych dekoracjach. W takiej roli świetnie sprawdzą się kwiatowe żyrandole lub liściaste girlandy – ozdób nimi centralną część sali oraz wejście, aby nadać nieco romantyzmu całej dekoracji. Nie bój się używać mebli – jeśli tylko drewniane, rustykalne elementy będą się dobrze komponowały z wybranym przez Ciebie motywem przewodnim, śmiało sięgaj po ciężkie, klasyczne komody i kredensy, które możesz jednocześnie wykorzystać jako słodki stół czy bufet z przystawkami.

Kolory przewodnie sali weselnej nie pasują do motywu kolorystycznego Twojego wesela

Przede wszystkim, nie możesz panikować, a już na pewno nie powinnaś zmieniać kolorów przewodnich wesela ze względu na barwy, w jakich urządzona jest sala weselna. Zachowaj spokój i zastanów się, czy jesteś w stanie wkomponować barwy sali w wybrane przez Ciebie dekoracje i dodatki. Może zielone zygzaki z niezbyt urodziwej podłogi odnajdą się dobrze w formie serwetek lub opasek do nich? Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, bo odcienie są zbyt różne, pomyśl o przykryciu płytek sizalowym chodniczkiem – podobnie możesz zrobić w przypadku ścian. Jeśli tapeta jest zbyt krzykliwa, możesz ją przykryć delikatnie udrapowanymi tkaninami.

Krzesła w sali balowej są starodawne i niewygodne

Ten problem jest bardzo łatwy do rozwiązania, jednak generujący dodatkowe koszty. Jeśli krzesła, którymi dysponuje lokal są niewygodnie i nie pasują do motywów przewodnich Twojego wesela, lub są zwyczajnie brzydkie, wynajmij inne krzesła! Na rynku ślubnych podwykonawców znajdziesz mnóstwo firm, które oferują wynajem krzeseł na przyjęcia weselne w różnych stylach, kolorach i materiałach. Jeśli ogranicza Cię budżet, postaraj się nieco przykryć krzesła gości, ozdabiając je drobną dekoracją, a wynajmij tylko efektowne krzesła dla Was - Młodej Pary.

Zasłony okienne są wzorzyste a lokal weselny nie chce ich zdjąć

W takim wypadku, brzydkie zasłony należy... zasłonić :). Jeśli nie chcesz generować dodatkowych kosztów, aby ukryć niemodne i ciężkie kotary pokryte intensywnym wzorkiem, kup kilka metrów prostego materiału pasującego do wybranych kolorów Waszego wesela i upnij go bezpośrednio na wiszących już zasłonach okiennych. Cena nie gra roli? Pokryj materiałem wszystkie ściany! :) Pamiętaj tylko, aby wybrany materiał pasował do Waszych obrusów – delikatne wzorki i tłoczenia mogą przyjemnie ożywić wnętrze i nadać mu nowatorski charakter.

Ściany sali weselnej pokrywa niemodna tapeta

Oczywiście, nie możesz zmieniać całej sali tylko na dzień swojego ślubu, żaden właściciel lokalu się na to nie zgodzi. Możesz jednak sprytnie ukryć mankamenty bogato zdobionych ścian, a jak? Wszystko zależy od Waszego budżetu – jeśli koszty nie grają roli, zainwestuj w wynajem kilku projektorów, na których wyświetlać się będą ruchome wzory na ścianach, nadając sali nieco świeżości i nowoczesności. Budżet nie pozwala na dodatkowe koszty? Wybierz dodatkowe oświetlenie i podświetl nim najładniejsze elementy sali, co jednocześnie odwróci uwagę od jej mankamentów.

jak ukryc mankamenty sali weselnej, dekoracja stolu weselnego, inspiracja greenery, stol weselnyZdjęcie - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny
Aranżacja stołu - Pracownia Florystyczna Anemony

Tekst: Portal abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz