Wydrukuj tę stronę

Wesele w plenerze

Moda na śluby i wesela plenerowe przyleciała do nas z USA.

Większości kojarzą się one ze scenami z hollywoodzkich filmów. W ostatnich latach ta forma uroczystości zaczęła zyskiwać wielu zwolenników.

Czerwony dywan w ogrodzie, na łące lub nad jeziorem jest idealną scenerią dla uroczystości cywilnej. Doda jej niezwykłego uroku i wagi. Wypowiedzenie przysięgi na łonie natury, w otoczeniu kwiatów i przy śpiewie ptaków może być spełnieniem Waszych marzeń.
Koszt ślubu i przyjęcia w plenerze pod namiotem jest niestety trochę wyższy od tradycyjnego przyjęcia. Wynika to głównie z dodatkowych kosztów wynajęcia namiotu i podłogi. Ponadto trzeba zamówić catering, który dostarczy również stoły i krzesła z pokryciami. W przypadku, gdy wesele organizowane jest na dzikiej polanie trzeba zamówić generatory prądu. W chłodniejszych miesiącach dochodzi dodatkowy koszt ogrzewania. Najtańszym rozwiązaniem jest postawienie namiotu w ogrodzie restauracji. Od razu odpada kwestia podciągnięcia siły, restauracja serwuje dania z kuchni, nie trzeba tworzyć dla cateringu dodatkowego aneksu. Można wtedy też liczyć na stoły i zastawę gratis - odpadają koszty transportu.

W Polsce coraz więcej firm oferuje namioty w wysokim standardzie, z tzw. galami - dekoracjami tkaninowymi boków i sufitu namiotu. W prawdzie nasz klimat nie sprzyja praktyce przyjęć plenerowych przez cały rok, aczkolwiek polskie firmy dają sobie radę z chłodem oraz szarą i deszczową pogodą. Najczęściej jednak śluby plenerowe odbywają sie w porach letnich od czerwca do września. Namioty które stosuje się do organizacji wesel są ciężkie i stabilne, mogą być zamknięte z każdej strony. Postawione są na drewnianej podłodze. Wtedy ani wiatr, ani deszcz nie stanowią problemu. Chyba tylko wichura może pokrzyżować plany. W środku można zrobić różnorodną dekorację, od staropolskiej po romantyczną i modernistyczną, więc atmosfera i dobry nastrój gwarantowane.

W dość skomplikowanej organizacji takiego przyjęcia chętnie pomagają firmy kompleksowo organizujące śluby i wesela, które mają ponadto rabaty na wynajem namiotów. Zapraszam do odwiedzenia strony Ślubnej Pracowni, na której można się zapoznać z propozycjami wesela w plenerze. „Serdecznie zachęcam do organizacji ślubów (niestety głównie cywilnych) i wesel w plenerze. Daje to możliwość spełnienia największych marzeń. A w stu procentach do końca życia pozostanie w pamięci rodziny i znajomych. Myślę, że nie ma powodu obawiać się pogody w przypadku namiotu. Standard jest porównywalny do sali weselnej z wyjściem na ogród. Jakby w takim przypadku padało, goście też nie wychodziliby na dwór” – komentuje Zuza Kuczbajska, właścicielka Ślubnej Pracowni.

www.slubnapracownia.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)