Wydrukuj tę stronę

Sala na wesele - jak wybrać najlepszą?

Rezerwacja sali na wesele to jedna z pierwszych rzeczy, o jaką zadbać musi Młoda Para.

Chociaż istnieje dość duża liczba lokali, gdzie można zorganizować zabawę weselną, pewne lokalizacje są zdecydowanie lepsze od innych, a o ich rezerwację trzeba starać się ze sporym wyprzedzeniem. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze sali, a także przed samym weselem, jeśli chcemy mieć jak najlepsze wspomnienia z imprezy i jak najładniejszą pamiątkę w postaci zdjęć? Oto kilka wskazówek, dzięki którym dokonamy takiego wyboru sali, który zaowocuje udanymi fotografiami.

Po pierwsze
, lokal musi być przestronny, czyli - inaczej mówiąc - dostosowany do liczby mających bawić się gości. Jest to ogromnie istotne dla wszystkich, nie tylko dla fotografa. Dobrze rozplanowane ustawienie stołów, wygodne przejścia między nimi oraz wystarczająca ilość miejsca na parkiecie oznaczają komfort dla gości weselnych, którzy mogą w dowolnym momencie swobodnie iść na tańce, wyjść na powietrze czy przysiąść się do innego stolika. Robimy wszystko, żeby nasi goście nie pozostali unieruchomieni za stołami, gdyż wtedy przyjęcie może być mniej udane. Pozostawienie odpowiedniej ilości miejsca oznacza też komfort dla obsługi lokalu, która może wtedy sprawniej podawać dania oraz dla fotografa, który może szybko i bez przeszkadzania komukolwiek dostać się w to miejsce sali, gdzie właśnie dzieje się coś szczególnie ważnego lub ciekawego.

To, czy zdecydujemy się na jedną dużą salę czy też raczej osobne pomieszczenia, jest już kwestią indywidualnego wyboru, ważne jest tylko, by ilość przestrzeni była wystarczająca.

fot.: Ela i Michał Barteczko / www.psfs.pl


Drugą sprawą
, o której pamiętamy, jest klimatyzacja. Jest to cudowny wynalazek, który „uratuje" nam wesele szczególnie w letnie dni - bez niej trudno sobie wyobrazić szaloną zabawę na parkiecie podczas upałów. Czasami zdarzają się miejsca (np. zamki lub stare dworki), w których i bez klimatyzacji panują dobre warunki, lecz najlepiej ocenić dane miejsce pod tym kątem podczas osobistej wizyty.

Trzecia sprawa - dekoracje. Jest to ważny element każdego wesela, chociaż nie zawsze poświęcamy mu dostateczną uwagę. Wiele lokali weselnych proponuje własne dekoracje, warto jednak przyjrzeć im się krytycznym okiem i skonfrontować je ze swoim gustem. Niestety, ciągle jeszcze jest wiele przypadków, kiedy na weselu pojawiają się ozdoby typu girlandy, w których połączono balony, sztuczne kwiaty i lampki świąteczne. Taki wystrój szpeci nie tylko salę, ale i zdjęcia. Jeśli sala nie potrafi zaoferować nam nic lepszego, a sami nie mamy pomysłu na dekorację, skorzystajmy z doświadczonych firm zajmujących się tego typu usługami. Pamiętajmy też, że lepiej jest mieć mniejszą ilość dekoracji, za to w dobrym guście niż dużo ozdób, które w rzeczywistości niezbyt nam się podobają.

 fot.: Anna Kalina Ciesielska / www.psfs.pl

fot: Joanna Siwiec / www.psfs.pl 

fot.: Monika i Konrad Wasylewscy / www.psfs.pl

I sprawa ostatnia - choć wymieniona na końcu, wcale nie najmniej ważna, przeciwnie. Oświetlenie. Oświetlenie to rzecz szczególnie ważna dla każdego fotografa, jeśli jest odpowiednio zaprojektowane, mądrze dostosowane do miejsca oraz daje możliwość regulowania go według potrzeby, stworzy niezapomniany klimat.

        Delikatne, rozproszone światło buduje nastrojową i nieco intymną atmosferę, świece wspaniale prezentują się na stołach i nadają przyjemny, ciepły koloryt twarzom, a z kolei kolorowe światła zdecydowanie powinny wirować wraz z tańczącymi na parkiecie gośćmi. Na dobrze zaprojektowanej sali weselnej znajdzie się miejsce na różne rodzaje światła, odpowiadające różnym rodzajom aktywności. Dobrej zabawie na pewno nie będą sprzyjać sale mocno oświetlone  świetlówkami lub jarzeniówkami, które zamiast miłego klubowego nastroju mogą stworzyć klimat co najwyżej stołówkowy ;) Starajmy się też unikać sal oświetlonych wyłącznie lub w przeważającej części żarówkami energooszczędnymi, które dają nieco zielonkawą poświatę, nie sprzyjają wytworzeniu przyjemnego nastroju i na zdjęciach wypadają gorzej niż inne rodzaje światła. Pamiętajmy więc, aby poruszyć tę kwestię w rozmowach z właścicielem lub kierownikiem sali.

Tekst: Monika Wasylewska Kinga Taukert
www.psfs.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)