Wydrukuj tę stronę

Remont mieszkania w prezencie ślubnym

Prezenty to szalenie miły element nie tylko ślubu – miło otrzymywać coś od kogoś, najlepiej, gdy taką samą radość sprawia to darczyńcy. Niemniej jednak prezent może okazać się problematyczny i to dla obu stron!

Trudny jest już wybór prezentu. Przeznaczając na niego pewną sumę pieniędzy, chcielibyśmy kupić coś, co faktycznie przypadnie do gustu osobie obdarowywanej. Stąd też namawiamy Was do sugerowania gościom, co sprawiłoby Wam radość, a jednocześnie ułatwiłoby gościom wybór prezentu.

 

Dziś wiele par rezygnuje z prezentów na korzyść gotówki. Prezenty - choć przyjemne - często okazują się niepotrzebnie wydanymi pieniędzmi, kiedy otrzymujemy kilka identycznych przedmiotów, bądź coś zupełnie niepotrzebnego lub nietrafionego w gusta małżonków.

Proszenie o pieniądze nie zawsze jest dla pary komfortowe – w naszej kulturze pieniądze nacechowane są pejoratywnie, dlatego też łatwiej nam przyjąć prezent, mimo że wiąże się to z tym samym (bądź większym!) kosztem dla gościa.

Dobrym rozwiązaniem tej sytuacji jest wskazanie gościom celu, na który chcielibyście zebrać pieniądze: podróż poślubna, samochód, sprzęt do nurkowania czy tytułowy remont mieszkania. W takim wypadku, ani goście ani Wy nie znajdujecie się w niekomfortowej sytuacji - goście mają poczucie wręczenia Wam prezentu, nie pieniędzy, a po ślubie mogą zobaczyć to, co Wam sprezentowali.

Jeżeli pieniądze zebrane podczas ślubu chcecie przeznaczyć na remont mieszkania, świetnym sposobem podziękowania za prezent będzie zaproszenie gości na kawę, gdy remont będzie już skończony. „Zobaczcie, to dzięki Wam jest tu tak przytulnie, dziękujemy”. Będzie to potwierdzeniem tego, że pieniądze posłużyły Wam dużo lepiej niż niechciane prezenty.

W taki sam sposób działa lista prezentów ślubnych. Za pośrednictwem Internetu goście wręczają Wam pieniądze z przeznaczeniem na konkretny cel, np. remont mieszkania, jeżeli takie właśnie jest Wasze życzenie. Niezależnie od tego, czy z listą prezentów, czy w białych kopertach - dzięki pieniądzom od gości Młoda Para może spełnić swoje marzenia.

Niezależnie od tego jakie prezenty wybierzecie, pamiętajcie, że Wasi goście są bardzo wyrozumiali i chcą dla Was jak najlepiej, dlatego bez żadnego skrępowania powinniście mówić o Waszych marzeniach, a oni z pewnością to zrozumieją i postarają się pomóc.

Powodzenia!


Ekspert portalu abcslubu.pl - / Zankyou.pl / Kategoria Prezenty

www.zankyou.pl / www.zankyou.com/pl

Fot. Zankyou.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)