Wydrukuj tę stronę

Jak wyglądać lepiej na zdjęciach ślubnych i nie tylko

Czy jesteś bardzo fotogeniczna, czy odrobinę mniej, przeczytaj uważnie!

* Autor: Ekspert portalu abcslubu.pl -
* Zdjęcia: Ela i Michał Barteczko / www.barteczko.pl

Kilka prostych zabiegów może spowodować, że będziesz prezentować się znacznie lepiej na fotografiach. Każdy z nas chce wyglądać dobrze na swoich zdjęciach ślubnych. Jedni posiadają wrodzoną fotogeniczność, wypadają na zdjęciach zawsze znakomicie. Inni wyglądają świetnie w rzeczywistości, jednak w obiektywie nie podobają się sobie. Bez względu na to, do której grupy należysz, zawsze pamiętaj o kilku prostych zasadach.

- Bądź wyprostowana! Nieważne czy stoisz, czy siedzisz pamiętaj o prostych plecach, ściągniętych łopatkach i wciągniętym brzuchu.

- Noś dumnie głowę, wyciągnięta lekko szyja wygląda o niebo lepiej, niż podwójny podbródek, który funduje sobie nawet szczupła osoba spuszczając głowę i nie kontrolując podbródka.

- Zawsze staraj się podkreślać te części twarzy i ciała, które są Twoimi atutami, a ukrywać (chować w cieniu) te, z których jesteś mniej zadowolona.

- Jeśli masz wysokie i odsłonięte czoło nie spuszczaj głowy nisko, zwłaszcza wtedy, kiedy aparat fotograficzny znajduje się na wysokości Twojej głowy. To optycznie jeszcze bardziej powiększy czoło.

- Zupełnie odwrotnie – lekko schylaj głowę jeśli masz wydatną dolną część twarzy (żuchwę).

- Porozmawiaj z fotografem na temat tych elementów swojego wyglądu, które bardzo lubisz i tych, z których nie jesteś zadowolona. Poproś aby zwrócił szczególną uwagę na określone elementy np. wydatny nos z profilu raczej nie powinien być fotografowany.

- No i najważniejsze na koniec – uśmiechaj się! Uśmiech jest bardzo fotogeniczny i zawsze dobrze wygląda na zdjęciach.

Ekspert portalu abcslubu.pl - Ela Barteczko

Fot.: Ela i Michał Barteczko / www.barteczko.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)