Wydrukuj tę stronę

Oryginalny, niecodzienny bukiet ślubny - porady florysty

Bukiet ślubny to, obok sukni, jeden z najważniejszych elementów stylizacji ślubnej Panny Młodej.

Zdecydowana większość Panien Młodych decyduje się na klasyczne, okrągłe bukiety ślubne w pastelowych barwach. Są jednak takie, które pragną zaszaleć i mieć na swoim ślubie bardziej oryginalne bukiety, które będą się wyróżniać formą, kolorem lub zawartością mało popularnych i ciekawych rośliny.

Do wytwornej i eleganckiej Panny Młodej bardzo dobrze będzie pasował mini kapelusz wykonany z płatków storczyka dendrobium oraz traw i śniedka. Będzie stanowił nie lada atrakcję dla gości i spowoduje, że Panna Młoda będzie miała wolne dłonie.

Kwiatowy kapelusz zamiast bukietu ślubnego / Pracownia Florystyczna Flower Land, fot. Marcin Chruściel

Bukiet w stylu Glamour to propozycja dla stylizacji na wielki bal! Ciekawa forma w kształcie dużego parasola z wieloma powtarzającymi się łukami z ratanu. Zastosowanie oryginalnych kwiatów i kryształowych dodatków potęguje ekskluzywny charakter bukietu.

Bukiet ślubny w formie parasola, Pracownia Florystyczna Flower Land, fot. Magia Kadru

Pannie Młodej, która zdecyduje się na stylizację typu zwiewna i naturalna, można polecić bukiet z łąkowych roślin sezonowych w formie wiązki kwiatów. Doskonale wpisze się do tej stylizacji koronka, która wykończy miejsce trzymania bukietu.

Bukiet: Pracownia Florystyczna Flower Land, fot. Magia Kadru

Dla Panny Młodej, która na co dzień jest sportsmenką i swoją stylizację ślubną również opiera na sportowych dodatkach, proponujemy bukiet typu jojo w intensywnych narodowych barwach!

Bukiet ślubny jojo, Pracownia Florystyczna Flower Land, fot. Magia Kadru

Stylizacja w stylu dalekiego wschodu? Dlaczego nie! Dla takiej Panny Młodej bukiet w kształcie japońskiego kapelusza, wykonany z ciekawych liści oraz drobnych kwiatów. Wszystko oczywiście w duchu japońskiej kultury.

Bukiet w kształcie japońskiego kapelusza Pracownia Folrystyczna Flower Land, fot. archiwum własne

 

Autor: Ekspert portalu abcslubu.pl - Hubert Lamański, Pracownia Florystyczna Flower Land
www.flowerland.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)