Wydrukuj tę stronę

Kreatywne pomysły na uczczenie pierwszej rocznicy ślubu

Na rocznicę ślubu zaplanowaliście obiad w drogiej restauracji i wyjście do kina? Zapomnijcie o tym, to takie... zwyczajne – zamiast tego, uruchomcie pokłady Waszej wyobraźni i kreatywności, aby spędzić ten szczególny dzień w sposób wyjątkowy. Mamy dla Was kilka pomysłów na to, jak sprawić, aby żadne z Was nigdy nie zapomniało o tej dacie – zapraszamy!

porady ślubne, pierwsza rocznica ślubuZdjęcie - Anna Cupczyńska

Zróbcie coś, czego jeszcze nigdy nie robiliście

Rocznica ślubu to czas, który należy celebrować, dlatego szerokim łukiem omijajcie miejsca, w których byliście już kilkanaście razy, zamiast powielania po raz kolejny schematu Waszej standardowej randki, wybierzcie się w miejsce nowe, w którym dopiero możecie stworzyć wspólne wspomnienia. Świętowanie rocznicy to także świetna okazja na zrobienie czegoś nowego po raz pierwszy – a czy może być coś lepszego, niż zrobienie tego w towarzystwie Twojej Drugiej Połówki? Jeśli od lat myślisz o skoku na bungee, a nigdy się na to nie odważyłaś, zabukuj wspólny skok dla Waszej dwójki. Marzysz o weekendowej wycieczce camperem? Czemu nie – znajdźcie samochód na wynajem i wspólnie udajcie się w drogę!

Jak na pierwszej randce

Odtworzenie Waszej pierwszej randki to równie dobry pomysł na spędzenie Waszej pierwszej rocznicy ślubu, tylko pomyśl o tych motylach w brzuchu i pierwszych, nieśmiałych pocałunkach! Postaraj się, aby jak najlepiej odzwierciedlić atmosferę tamtego dnia, niezależnie od tego, czy Wasze pierwsze spotkanie odbyło się w kawiarni za rogiem, czy w wesołym miasteczku za miastem. Jeśli wciąż masz w szafie tę samą sukienkę, którą miałaś na Waszej pierwszej randce – załóż ją :). Takie powtórzenie schematów z Waszej pierwszej randki przywoła miłe wspomnienia z nią związane i przypomni Wam, dlaczego właśnie teraz świętujecie Waszą pierwszą rocznicę ślubu.

Stwórzcie listę miejsc które chcecie odwiedzić przed śmiercią

Brzmi nieco ostatecznie, ale wiele osób decyduje się na stworzenie takiej bucket-listy, którą potem konsekwentnie realizuje. Usiądźcie zatem wygodnie z mapą świata w dłoni i zaznaczcie na niej miejsca, które chcielibyście odwiedzić przed śmiercią. Nie ograniczajcie się w tym – w końcu to Wasze marzenia, a spisanie ich na kartce sprawi, że będziecie dążyć do nich z większą konsekwencją i dodatkową mobilizacją. Oprócz dalekosiężnych celów, pomyślcie także o tych nieco bliższych rejonach, które będą w Waszym zasięgu już teraz, abyście mogli zacząć odhaczać punkty z Waszej listy już w pierwszą rocznicę ślubu.

Uchwyćcie Waszą miłość na zdjęciach

Sesja zdjęciowa to świetny pomysł na uczczenie Waszej pierwszej rocznicy ślubu, więc warto o niej pomyśleć. Możecie zabrać się do tego profesjonalnie i zatrudnić fotografa, który dokumentował Wasz ślub, lub złapać za polaroid i wykonać taką sesję samodzielnie. Zadbajcie o zabawne gadżety, zróbcie kilka śmiesznych min- niech zdjęcia oddadzą Wasz stan ducha w dniu Waszej rocznicy, a staną się miłą pamiątką na wiele, wiele lat. Możecie także przygotować dużą ramkę na zdjęcia i dokumentować każdą z Waszych rocznic – wyobraźcie sobie, jak pięknie będzie ona wyglądać za np. 30 lat?! :)

Dajcie dom bezdomnemu zwierzęciu

Ten punkt kierujemy do wszystkich tych Par, które zastanawiają się nad adopcją psa lub kota, lecz wciąż czekają na dobry moment. Rocznica ślubu to jedna z lepszych dat na spełnienie dobrego uczynku, zatem jeśli jesteście pewni, że chcecie dać dobry i kochający dom potrzebującemu zwierzęciu, nie wahajcie się i wybierzcie się do najbliższego schroniska. Nie dość, że zmienicie świat tego jednego futrzaka, to zyskacie towarzysza na dobre i złe na wiele lat. Pamiętajcie, że decyzja o adopcji musi być przemyślana i nie może wynikać z chwilowej zachcianki – przyjmując zwierzę do rodziny, podejmujesz się opieki nad nim przez co najmniej kilka lat.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

5 komentarzy