Wydrukuj tę stronę

Kolczyki na ślub od podszewki. Rodzaje zapięć

Kolczyki, niezależnie od tego z jakiego materiału są wykonane, mogą mieć różne rodzaje zapięć. Zakładając, że w najważniejszym dniu – Dniu Twojego Ślubu, na zapięcia kolczyków musisz zwrócić szczególną uwagę, by nie obciążały nadmiernie uszka, nie były za ciasne i przede wszystkim żeby były niezwykle solidne, co maksymalnie zminimalizuje ryzyko ich zgubienia podczas weselnej zabawy.

Wyróżnia się kilka rodzajów zapięć, natomiast dzisiaj skupimy się na dwóch najważniejszych - zapięciu angielskim oraz sztyftach.

Kolczyki na ślub z zapięciem typu sztyft

Zapięcie na sztyftach jest najpopularniejszą formą zapięcia, które stosuje się przy bardzo małych i delikatnych kolczykach, gdzie podstawowym celem jest ukrycie samego zapięcia i wyeksponowanie elementów dekoracyjnych. Najlepszymi zatyczkami w tym przypadku nie są tzw. "baranki" (zatyczki ze srebra bądź złota przypominające rogi barana), tylko miękkie okrągłe zatyczki silikonowe, mające większą powierzchnię. W ostatnim czasie dość popularną formą zapięcia jest sztyft na śrubce, w którym na sztyfcie stosuje się specjalne nacięcie utrudniające zsunięcie się zatyczki. Ten sposób zapobiega zgubieniu kolczyków.

złote kolczyki wkrętki na sztyfcie na ślub i wesele, biżuteria na ślubKolczyki z zapięciem na sztyftach

Kolczyki na ślub z zapięciem angielskim

Zapięcie angielskie (bigiel angielski) na zatrzask jest najdroższym i najlepszym rodzajem zapięć kolczyków. Zapięcie angielskie jest w swoim rodzaju połączeniem klasycznego bigla ze sztyftem.

złote kolczyki, biżuteria na ślubKolczyki z zapięciem angielskim (na zatrzask)

Ważnym i dość charakterystycznym elementem jest tak zwany hokej, będącym ruchomym elementem umieszczonym na zawiasku, łączącym sztyft z kolczykiem. Zapięcie angielskie jest najbardziej cenionym i ulubionym przez jubilerów ze względu na droższy i bardziej ekskluzywny wygląd. Mają mechaniczny zatrzask, który zabezpiecza kolczyki przed wypadnięciem. Zapięcie absolutnie nie wpływa na konstrukcję kolczyka, igiełka na końcu posiada bardzo delikatny rowek, przy pomocy którego zapina się ruchoma część.

złote okrągłe wiszące kolczyki z zapięciem na zatrzask, biżuteria na ślub srebrne kolczyki z niebieskim oczkiem i zapięciem na zatrzask, biżuteria na ślubsrebrne wiszące kolczyki z kryształkami, biżuteria na ślubwiszące srebrne kolczyki z zapięciem na zatrzask, biżuteria na ślubsrebrne kolczyki z błękitnym oczkiem i zapięciem na zatrzask, biżuteria na ślubkolczyki z zapięciem na zatrzask, biżuteria na ślubsrebrne kolczyki z turkusowym akcentem i zapięciem na zatrzask, biżuteria na ślubzłote kolczyki z zielonym oczkiem i zapięciem na zatrzask, biżuteria na ślub

Jednakże po wielokrotnym wkładaniu i ściąganiu kolczyków sztyft może rozregulować swój poziom, co w rezultacie prowadzi do braku możliwości zapięcia kolczyka. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest bardzo proste, podgięcie sztyftu w górę bądź w dół w celu poprawnego wypoziomowania. Jest to niezwykle łatwy zabieg, który może być wykonany przez każdą z nas bez potrzeby proszenia Panów o pomoc czy też ponoszenia kosztownej wizyty u jubilera.

Tekst, zdjęcia i biżuteria: Yvette Jewelry
www.sklep-yj.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

2 komentarzy