Wydrukuj tę stronę

Biżuteria a kształt twarzy - czyli jak dobrać idealne kolczyki na ślub?

Podczas ślubu każda panna młoda chce wyglądać perfekcyjnie - stąd dbałość o najdrobniejszy detal w tym dniu. Jednym z ważniejszych dodatków - obok ślubnego bukietu, jest biżuteria.

Bo poza pierścionkiem zaręczynowym i obrączką, panie chcą podkreślić piękno sukni ślubnej także biżuteryjnymi detalami.
Wiele pań młodych, posiadaczek dłuższych włosów, decyduje się na ich fantazyjne upięcie. Tak wyeksponowana linia szyi i uszy, aż proszą się o ozdobę w postaci kolczyków. Jakie wybrać?
Poza dopasowaniem ich do całej stylizacji, warto pamiętać o tym, że ważnym czynnikiem jest owal twarzy, do którego należy dostosować kształt kolczyków.
Jakie zatem kolczyki pasują do każdego z czterech podstawowych kształtów twarzy? W kolekcjach marki Apart każda panna młoda znajdzie doskonałe propozycje.

Twarz owalna uchodzi za idealnie proporcjonalną, stąd panie o takim kształcie mogą sobie pozwolić na dużą dowolność w wyborze ślubnych kolczyków.  W tak wyjątkowy dzień jednak lepiej sięgnąć po elegancką dyskrecję - białe złoto, diamenty i perły, klasyczne złoto z cyrkoniami, bądź idealnie gładkie, lśniące, koliste powierzchnie.

 

Nr wzoru: 109.307 Nr wzoru: K-374 Nr wzoru: AP120-2814


Twarz trójkątną charakteryzuje się szerszą górną częścią  i wąskim, spiczastym podbródkiem. Dzięki odpowiednio dobranym kolczykom można nieco optycznie skorygować te dysproporcje. Paniom o tym typie twarzy zaleca się wybór kolczyków szerszych u dołu. Doskonałym wyborem będą kolczyki z białego złota i diamentami i barwnym akcentem w formie błękitnego topazu, złote, ażurowe kolczyki lub lekka forma ze srebra wysadzanego cyrkoniami.

Nr wzoru: 103.422 Nr wzoru: AP122-3456 Nr wzoru: AP121-3474


Panie o twarzy okrągłej powinny unikać kulistych czy okrągłych form, za to świetnie sprawdzą się długie kolczyki wiszące. W dniu ślubu warto postawić na perły w przepięknej oprawie z białego złota i diamentów, lekkie złote łańcuszki, delikatnie rozświetlone topazami i długie rzędy cyrkonii w niemal niewidocznej oprawie ze srebra.

Nr wzoru: 103.272 Nr wzoru: AP122-3572 Nr wzoru: AP53-1773


Twarz kwadratowa jest wyrazista, cechuje się mocną szczęką, zarysem kości policzkowych, niskim czołem. Umiejętnie dobrana fryzura i dodatki łagodzą zdecydowane rysy -  wystarczy choćby wspomnieć Audrey Hepburn, która miała właśnie taki kształt twarzy, a jawi się jako ucieleśnienie dziewczęcej delikatności. Ostre rysy złagodzą kolczyki o kulistych lub okrągłych kształtach i wszystkie projekty o miękkich formach. Świetnie spiszą się więc niewielkie koła wysadzane diamentami, białe perły w towarzystwie żółtego złota i zniewalający blask cyrkonii, ujętych w łagodne kształty.

Nr wzoru: 103.256 Nr wzoru: AP120-7132 Nr wzoru: AP120-8097


 Tekst i zdjęcia: APART
www.apart.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)