Pomysły na wieczór panieński – propozycje gier i zabaw + karty do wydrukowania!

Tradycja organizacji wieczorów panieńskich i kawalerskich na stałe wpisała się w krajobraz naszej kultury. Przygotowywany przez druhnę, bądź przyjaciółki Panny Młodej, wieczór panieński jest swoistym pożegnaniem z życiem panieńskim i wprowadzeniem do małżeńskiej codzienności. Warto pożegnać panieństwo z przytupem, zatem przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów na zabawy, które uświetnią wasz babski wieczór, w tym jedną do której same możecie wydrukować karty!

W pierwszej kolejności, przygotowałyśmy zabawy, które świetnie się sprawdzą na wieczorze urządzanym w formie domówki. W następnej części, zadbamy o wieczory odbywające się w klubach i na mieście. Oto one!

Kto to powiedział?

Przygotuj karteczki dla każdej z uczestniczek imprezy (oprócz przyszłej Panny Młodej) karteczki i poproś je, aby spisały najzabawniejszą, najśmieszniejszą lub najbardziej żenującą sytuację związaną z przyszłą Panną Młodą. Następnie podajcie je Pannie Młodej i poproście o przeczytanie ich po kolei- jej zadaniem będzie zgadywanie, kto je napisał.Pomyśl o przygotowaniu ozdobnego pudełeczka, do którego trafią wszystkie karteczki po zabawie- będzie to miła pamiątka dla Panny Młodej.

Porady na przyszłość

Kolejna zabawa z karteczkami – niech każda z uczestniczek zabaw napisze na karteczce poradę dla Panny Młodej na przyszłość, np. Dodaj cebulę do rosołu – nada mu fajny kolor lub Nigdy nie chodźcie spać zagniewani. Następnie poproście Pannę Młodą  o odczytanie wszystkich rad i wybór najlepszej z nich, która zostanie nagrodzona drobnym upominkiem.

Ona powiedziała/On powiedział

Przed planowaną imprezą, zadaj Pannie i Panu Młodemu 15 takich samych pytań. Mogą one dotyczyć tego, co planują zrobić po ślubie oraz w przyszłości. Pytania powinny być otwarte, a Młodzi udzielają odpowiedzi pełnymi zdaniami. Zanotuj zarówno pytania, jak i odpowiedzi, a następnie przeczytaj je w trakcie imprezy. Zadaniem uczestniczek będzie odgadnięcie, kto jest autorem odpowiedzi – Pan czy Pani Młoda. Możesz także przygotować karteczki z napisami "ona" i "on" dla każdej z dziewczyn i poprosić o odpowiedź na pytanie poprzez uniesienie odpowiedniej z nich.

Męskim okiem

Ta zabawa przeznaczona jest dla Panny Młodej – przed imprezą zadaj Panu Młodemu kilka pytań, następnie zanotuj jego wybór. Tym razem, jest to test wielokrotnego wyboru – na każde pytanie przypada kilka możliwych odpowiedzi. W trakcie imprezy, zadaj te same pytania Pannie Młodej. Jeśli to możliwe, na czas udzielania odpowiedzi możecie połączyć się z Panem Młodym przez Skype lub telefonicznie, aby sam mógł sprawdzić, jakich odpowiedzi udziela jego wybranka.

Specjalnie dla Was przygotowałyśmy grafiki, które możecie wydrukować i wykorzystać jako profesjonalne  karty z pytaniami na imprezę! Pliki możecie pobrać > tutaj <

W krzywym zwierciadle

Przygotowania do tej zabawy należy rozpocząć kilka dni wcześniej – poproś uczestniczki imprezy, aby zdobyły jak najwięcej zdjęć przyszłej Młodej Pary i przyniosły je ze sobą na wieczór panieński. Następnie przygotujcie pusty album na zdjęcia, nożyczki, klej i przybory do pisania oraz gazety i kolorowe czasopisma.  Zabawa polega na stworzeniu historii poznania się Młodej Pary, którą przedstawicie w zabawny i dowcipny sposób. Tak przygotowany album będzie wspaniałą pamiątką dla Panny Młodej – możecie opatrzyć całość dowcipnymi podpisami, a także najlepszymi życzeniami.

To wszystko, co przygotowałyśmy dla Was na dziś, mamy nadzieję, iż Wasze wieczory panieńskie będą niezapomnianym przeżyciem zarówno dla uczestniczek, jak i Panny Młodej. Wszystkiego najlepszego!

Tekst i przygotowanie kart: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Skomentuj