Wydrukuj tę stronę

Sto lat Audrey Hepburn! Szczęśliwe dziewczyny są najpiękniejsze

W niedzielę obchodziliśmy 85 rocznicę urodzin Audrey Hepburn, 4 maj narodziny Gwiazdy światowego kina.

Trudne dzieciństwo, okupacja niemiecka, czas II wojny światowej, ukrywanie się pod bezpiecznym imieniem (Edda), brak ojca w dzieciństwie. Wielkie pragnienie tańca w balecie również zostaję odebrane Audrey z powodu osłabionego organizmu w czasie dorastania. Czy te okrucieństwa jest w stanie przetrwać córka holenderskiej arystokratki? W jaki sposób takie przeżycia ukształtuję młodą dziewczynę?

To i wiele, wiele więcej zostało genialnie opisane w książkach o Audrey. Wszystko po to by nam przybliżyć niezwykłą sylwetkę utalentowanej, skromnej aktorki, tancerki. Książki takie jak:

„Oczarowanie.
Życie Audrey Hepburn”
„Audrey Hepburn.
Ikony naszych czasów”
„Magia stylu.
Portrety dziesięciu kobiet, które zmieniły świat mody”
„Piąta aleja”


Audrey Hepburn powiedziała kiedyś: "Szczęśliwe dziewczyny są najpiękniejsze".

Uhonorowana statuetką Oskara za „najlepszą rolę kobiecą” w filmie „Rzymskie Wakacje”, zagrała w towarzystwie Gregory Pecka. „Śniadanie u Tiffany’ego” jest filmem rozpoznawalnym dla każdego kto kocha film. „Sabrina” jako Sabrina Fairchild czy też „Zabawna buzia” jako Jo Stockton gdzie mogła pokazać swoje umiejętności i miłość do tańca u boku Freda Astaire. W wielu innych zobaczymy jej czarującą postać.
Audrey dwukrotnie wyszła za mąż. Mel Ferrer jaki i Andrea Dotti obdarzyli ją największym i najcenniejszym skarbem o jakim zawsze marzyła, synami Sean i Luca.
Ogromną miłość i oddanie jakie niosła Audrey dla innych widzimy w późniejszym jej wieku. Nie troszcząc się o własne potrzeby i stan zdrowie bez reszty wszystko poświęciła pracy dla UNICEF-u na rzecz dzieci.
Dużo miłości i wytrwałości dla każdego.
Nie dziwi, więc coraz częstszy widok wzorowania się na stylu, elegancji Audrey Hepburn - stad też nasz pomysł Panna Młoda jako Audrey..

Autor: Agnieszka Wątroba, Redakcja abcslubu.pl

Źródło zdjęć: lubimyczytac.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)