Sielskie wesele w stodole

W Polsce stodoła kojarzy się z czymś wiejskim i ubogim. Mało kto bierze pod uwagę taki budynek jako potencjalne miejsce swojego przyjęcia weselnego.

A szkoda, organizacja imprezy w takim miejscu daje nam wiele możliwości, których nie zapewni nam sala w mieście. Poza tym, jeśli odpowiednio podejdziemy do organizacji przyjęcia, może być ono tańsze niż niejedno przyjęcie w standardowym lokalu. Jeśli pragniecie luźnej atmosfery i ważna jest dla was swoboda gości na przyjęciu, czytajcie dalej!

W stodole lub w jej okolicy można urządzić miejsce do ślubu plenerowego. Ślub w blasku zachodzącego słońca brzmi kusząco?

Źródło: www.pinterest.com / Ślubna Pracownia

Aranżacja przestrzeni wokół zazwyczaj jest ograniczona tylko naszą wyobraźnią. Wygląd wnętrza można również dopasować do naszych upodobań – może być bardziej glamour, a nawet w klimatach fiesta wedding.

Źródło: www.pinterest.com / Ślubna Pracownia

Dodatkowo, Para Młoda może od razu zrealizować sesję plenerową i to w trakcie przyjęcia. Sielski klimat polskiej wsi zapewni niepowtarzalny klimat na zdjęciach.

Źródło: www.pinterest.com / Ślubna Pracownia

Jako dekoracje mogą posłużyć autentyczne ludowe ozdoby z regionu, gdzie odbywa się wesele lub z którego pochodzą Młodzi. Może to być ręcznie malowana ceramika, ręcznie haftowane obrusy, pająki łowickie, wycinanki czy kwiaty z papieru. Polski folk jest ostatnio niezwykle modny! Oczywiście papeteria też może być w folkowym klimacie. Jeśli nie chcecie aż tak bardzo brnąć w folklor, możecie wykorzystać kłoski zbóż czy suszone kwiaty jako elementy papeterii.

Wspaniałą atrakcją dla gości może być ognisko zamiast popularnego i nudnego grilla. Miejsca chilloutu, oprócz ogniska, są tak naprawdę wszędzie – mogą to być koce, hamaki czy bele słomy/siana.

Źródło: www.pinterest.com / Ślubna Pracownia

Aby zorganizować przestrzeń na zewnątrz, nie potrzebujemy wynajmować mebli – idealne będą do tego bele siana/słomy, pieńki czy beczki.

Źródło: www.pinterest.com / Ślubna Pracownia

Oświetlenie na zewnątrz można zawiesić na drzewach lub rozstawić na trawie. Parkiet do tańca może znajdować się na zewnątrz. Pierwszy taniec pod gwiazdami?

Źródło: www.pinterest.com / Ślubna Pracownia

W takiej lokalizacji świetnie sprawdzą się dekoracje z polnych kwiatów, ale również ozdoby w stylu vintage czy glamour. Pięknymi ozdobami przyjęcia mogą być płody rolne – zboża, owoce i warzywa. Dobrze sprawdzą się naturalne materiały – juta, len czy bawełna. Plastry drewna czy bele siana/słomy również możemy wykorzystać jako elementy dekoracyjne. Świeczniki możemy wypełnić zbożami: pszenicą, kukurydzą czy soczewicą.

Źródło: www.pinterest.com / Ślubna Pracownia

Menu również może być swojskie. Dania mogą nawiązywać do smaków regionu czy tradycji. Ciasta i desery mogą być domowe lub domowe w smaku. A do picia domowej roboty wina i nalewki. Brzmi smacznie.

Źródło: www.pinterest.com / Ślubna Pracownia

Skoro przyjęcie odbywa się w terenie mniej zobowiązującym, możecie uprzedzić gości, aby włożyli mniej zobowiązujący strój, a panie mogły nałożyć niższe obuwie lub chociaż zaopatrzyć się w ochronki na obcasy. Można również zaproponować gościom zmianę obuwia na miejscu. Ciekawe, ile osób się odważy.

Źródło: www.pinterest.com / Ślubna Pracownia

Muzyka - oczywistością jest kapela ludowa. Jednak nie dla wszystkich jest to dobre rozwiązanie, tym bardziej, jeśli goście są z różnych stron kraju czy świata. Taka kapela może być atrakcją, ale niekoniecznie głównym muzykiem. Ciekawą propozycją jest jazzband – nieoczywisty i niepretensjonalny.

Tekst i zdjęcia: Ekspert portalu abcslubu.pl - Paulina Kostanek, Ślubna Pracownia Warszawa
www.slubnapracownia.pl

Fot. www.pinterest.com / Ślubna Pracownia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza kawkowo czwartek, 19 październik 2017 10:21 napisane przez kawkowo

    Zapraszam do zorganizowania wesela w ponad 100 letniej ogromnej stodole pośród pięknej przyrody- http://www.kawkowo.pl :)

Skomentuj