Pan Młody z brodą

Moda na brodę i fantazyjny zarost trwa nieprzerwanie od kilku sezonów, przystojnych brodaczy spotykamy zarówno na ulicy, jak i na billboardach największych marek modowych. Ponieważ sezon ślubny zbliża się wielkimi krokami, wielu tegorocznych Panów Młodych zdecyduje się pozostać drwalem mimo wszystko.

Redakcja abcslubu.pl postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom i wraz z pomocą ekspertów w dziedzinie pielęgnacji męskich zarostów z Gentleman Barber w Krakowie przygotowaliśmy krótką ściągę dla brodaczy.

broda barber pan młody

Przed ślubem

Wielu przyszłych Panów Młodych odwiedza golibrodę na kilka miesięcy przed ślubem, aby spróbować czegoś nowego i trafnie dobrać zarówno fryzurę, jak i zarost. Warto zatroszczyć się o to wcześniej, aby sprawdzić kilka możliwości. Jeśli Pan Młody dopiero planuje zapuścić brodę, również warto poradzić się specjalisty, aby określić czas potrzebny na jej zapuszczenie.

Jak zadbać o zarost?

Piękna broda to zadbana broda – i tak, jak włosy, wymaga pewnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jak wyjaśnia D. Bojarski z Gentleman Barber: „broda charakteryzuje się inną strukturą włosa porównując go do tego który nosimy na głowie. Jest zdecydowanie grubszy i ma tendencje do podwijania lub falowania. Budowa molekularna takiego włosa wymaga jego zmiękczania i nadawania mu blasku. Używamy do tego całej gamy produktów do brody, bardziej zestawów między innymi olejków do brody, peelingów, szamponów, pomad, balsamów oraz wosków. Wszystkie te produkty znajdziecie w dobrych Barber Shopach na całym świecie. Oprócz tego polecam mocno szczotki z naturalnego włosia np: dzik lub borsuk. Oczywiście wymaga to poświęcenia ok. 10-15 minut dziennie, ale efekt jest powalający!”.

broda barber pan młody

Proces zapuszczania brody

Z zapuszczaniem brody jest podobnie jak z zapuszczaniem włosów – u jednych włos rośnie szybciej, u innych znacznie wolniej – wszystko zależy od uwarunkowań genetycznych. Jak podkreśla D. Bojarski, „broda rośnie nieregularnie, w jednych miejscach znacznie szybciej np: wąs, zaś w innych zdecydowanie wolniej (szczególnie jej dolne partie lub policzki). Wymagana jest więc korekta długości co kilka tygodni by nadać jej elegancki kształt. Statystycznie 10 cm. brody rośnie od 5 do 8 miesięcy. Wszystko zależy od stylu docelowej brody.”

Dla kogo broda?

Utarło się, że mężczyźni noszący zarost są postrzegani przez innych jako osoby dojrzałe, jednak komu tak naprawdę pasuje zarost? D. Bojarski apeluje: „broda pasuje każdemu mężczyźnie pod warunkiem, że jest gęsta i zadbana. Chłopaki pamiętajcie, jeżeli macie rzadki zarost lub kilka kępek na brodzie, to żaden Barber nie będzie w stanie Wam pomóc. Trzeba golić się na krótko i pobudzać cebulki w celu zagęszczenia zarostu”.

Trendy w 2016

Moda na drwala rodem z kanadyjskich lasów wciąż nie słabnie, a wręcz zyskuje coraz szersze rzesze zwolenników. Rok 2016 przynosi także różnorodność – każdy zarost jest modny, a szczególnie ten z pomysłem – wykręcone wąsy a`la Salvadore Dali pojawiają się coraz częściej na polskich ulicach i budzą zachwyt, nie tylko kobiet, ale i innych mężczyzn. Zatem, niezależnie od tego, czy zwykle Pan Młody „nosi” kilkudniowy zarost, czy prezentuje imponujących rozmiarów „brodę drwala”, wciąż będzie mógł uważać się za człowieka modnego i znającego trendy. Panom dopiero podejmującym wyzwanie i hodującym brodę życzymy powodzenia! :)

Tekst: Redakcja abcslubu.pl
Zdjęcia i pomoc w tworzeniu materiału: Damian Bojarski, Gentleman Barber - Kraków

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Skomentuj