poniedziałek, 26 lipca 2010 13:58
Czat zakończony.
W ostatni czwartek, 22 lipca, na naszym portalu odbył się czat ze stylistką mody ślubnej Dorotą Dolińską. Odpowiadała na pytania Użytkowniczek, które chętnie skorzystały z doświadczenia i dobrych rad naszego eksperta.
Poniżej krótkie podsumowanie najciekawszych fragmentów, które na pewno przydadzą Wam się podczas poszukiwań sukni ślubnej.
Kształt sukni ślubnej a figura.
Podczas godzinnego czatu zostało poruszonych kilka kwestii. Jedna z Pań ma problem z doborem kształtu sukni ślubnej. Związane jest to z dużą różnicą między biodrami a talią - dwa rozmiary (36 i 40). Nie lubi zbyt szerokich, „księżniczkowych" sukien.
Szerokie biodra i wąska talia to bardzo pożądany rodzaj figury, bardzo kobiecy i tę kobiecość warto zaznaczyć. Należy przede wszystkim skupić się na atutach figury, a mankamenty tuszować. Dobrym rozwiązaniem jest tu swobodnie spływająca po figurze spódnica - nie musi by bardzo szeroka, ważne, żeby nie opinała bioder. Żeby suknia nie wyglądała "księżniczkowo" należy zrezygnować z halki na tzw. kole, wybrać raczej typ lekkiej sukni, której tył można lekko wydłużyć, to nadaje sylwetce ładnego kształtu. W związku z tym, że rozpiętość rozmiarów jest dosyć duża w takiej sytuacji zastosowałabym fason typu „A", nie odcięta suknia równo w talii, tylko ozdobiona połączeniem góry i dołu jakąś asymetryczną aplikacją, to dodatkowo wysmukla. Asymetria jest w tym sezonie bardzo modna. Jeszcze jednym rozwiązaniem jest bardzo szeroka, nawet marszczona w talii spódnica, bioder w niej nie widać, a przez wyeksponowanie szczupłych rejonów, wyobraźnia podpowiada, że reszta tez jest szczupła. Najlepsze będą lekkie materiały takie jak muślin czy jedwabny szyfon.
Kolor sukni a karnacja.
Najlepiej wygląda suknia w kolorze tzw. offwhite, techniczna biel pasuje tylko niewielu karnacjom i to najbardziej tym bardzo jasnym w chłodniejszym odcieniu. Często bardzo białe suknie wybierają panie o śniadej cerze lub bardzo opalone brunetki, daje to zbyt duży kontrast i postarza. Techniczna biel, to domena tkanin syntetycznych. Jedwab nigdy nie jest śnieżno biały, ma kolor śmietany i pasuje wszystkim karnacjom. Jedwabie są coraz tańsze, więc można je gorąco polecić.
Góra sukni a mały biust.
Mały biust często jest powodem zmartwienia, ale jeśli chodzi o modę, to daje więcej możliwości, nie stosujemy tu zbyt głębokich dekoltów, idealne są łódki. Góra sukni przymarszczona do opaski na szyi, tworzącej golf, która może być zawiązana z tyłu, z przodu lub zapięta na maleńkie guziczki. Można również zastosować marszczenia lub draperie na dekolcie.
Kształt sukni a bukiet ślubny.
Rozmiar 38, mam 170cm wzrostu, moja suknia będzie delikatnie w kształcie litery „A", dół to będą falbany, obniżone biodro, góra wiązana na szyję koronkowa.
Bukiet ślubny - ze względu na falbany powinien mieć prostą formę, raczej jeden rodzaj roślin i wyciągnięta wiązanka do dołu. Storczyki będą tu odpowiednie.
Suknia a jej zdobienia.
Istnieje w modzie pojęcie dobrego kiczu, operowanie przesadą w zastosowanych formach, ale musi być tworem naprawdę dobrego projektanta inaczej zamienia się w zły kicz, w coś po prostu niegustownego. Trzeba z bogactwem formy bardzo uważać. Jeżeli suknia ma prosty krój i jest uszyta z neutralnych materiałów, można pokusić się o bogatsze jej ozdobienie: aplikacjami, haftami, svarowskim. Jeżeli forma sukni jest bogatsza - falbany, draperie itp. zdobienia powinny być jedynie akcentem, taka kropką nad "i".
Idea dobrego wyglądu polega na tym, aby podkreślać atuty, a o mankamentach zapomnieć. Wiem, że to nie łatwe zadanie, ale prawda jest taka, że czego nie można zmienić, lepiej zaakceptować i cieszyć się z tego, co w nas fajne. Pamiętajmy, że to nie suknia ma być piękna, ale Wy, w tej sukni macie być czarujące. Ważne, żeby suknia Was nie zdominowała, nie przyćmiła. Przyjrzyjcie się sobie uważnie i odważnie oceńcie Wasze atuty i mankamenty, powiedzcie sobie, "taka właśnie jestem, nie muszę być idealna, żeby dobrze wyglądać". Piękno wypływa z wnętrza. Kiedy kobieta jest z siebie zadowolona i pogodzona z tym, że nie jest ideałem, inni widzą to piękno i je doceniają. Życzę Wam wszystkim owocnych poszukiwań, nie tylko tej najpiękniejszej sukni, ale akceptacji i zadowolenia z siebie. - Dorota Dolińska, ekspert portalu Abcslubu.pl.
Już w sierpniu kolejny czat z Ekspertem, czekamy na Wasze sugestie i propozycje osób z którymi chcielibyście porozmawiać. Piszcie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
kategoria: porady ślubne, suknie, dodatki i bukiety ślubne.
![]() | Online jest | 141 |